Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kampus ormana dönüşecek

Selçuk Üniversitesi ve Konya Orman Bölge Müdürü arasında imzalanan protokolle 1 milyon 800 bin metrekarelik boş alana 12 değişik türden 153 bin fidan dikilecek

Giriş Tarihi: 31.7.2013
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve Konya Orman Bölge Müdürü Necati Alıç arasında imzalanan protokolle Alaeddin Keykubat Kampüsü'nde boş alanların uygun ağaç türleriyle ağaçlandırılması ve peyzaj düzenleme çalışmalarının yapılması amaçlanıyor. Hayata geçirilecek proje ile birlikte Alaeddin Keykubat Kampüsü'nde bulunan 1 milyon 800 bin metrekarelik boş alana 12 farklı türden 153 bin fidanın dikilmesi hedefleniyor.

BU BİR HİZMETTİR

Rektörlük binasında gerçekleştirilen protokol imza töreninde proje hakkında açıklamalar yapan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, "Bu faaliyetler, adeta şenlik havasında hazırlanan bir organizasyonla tüm Selçuk Üniversitesi ailesinin katılımıyla gerçekleştirilecek. Ayrıca yaptığımız sosyal sorumluluk projelerinde ödül alan öğrencilerimizin adına da birer fidan dikerek, bu fidanların serftifikaları kendilerine törenle takdim etmeyi planlıyoruz. Yapılan sosyal faaliyetlerle bu projeye herkesi dahil edip, daha nitelikli hale getireceğiz. Bu proje sadece Selçuk Üniversitesi'ne değil Konya'ya yapılan bir hizmettir. İmzaladığımız protokol umarım güzel sonuçlar verecek ve Kampüsümüz bugünkü görüntüsünden daha yeşil olacak." dedi. Ayrıca Selçuk Üniversitesi, Orman Bölge Müdürlüğü ve diğer resmi kurumlar tarafındanda desteklenecek projenin maliyetinin 700 bin TL olduğu belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kampus ormana dönüşecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN