Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kayseri Hayvanat Bahçesi açıldı

Giriş Tarihi: 7.8.2013

Harikalar Diyarı bünyesindeki Mazaka Land Eğlence Parkı, Buz Pateni Pisti ve Spor Tesislerinden sonra Hayvanat Bahçesi de kapılarını açtı

Kayseri'nin sosyal hayatı, Harikalar Diyarı ile renklenmeye başladı. Birbirinden ilgi çekici 10 farklı bölümüyle Türkiye'nin en büyük tematik parkı olan Harikalar Diyarı'nda Hayvanat Bahçesi de ziyaretçilerini ağırlıyor. Resmi açılışı yapılmamış olmasına rağmen hafta sonundan itibaren ziyaretçi kabul etmeye başlayan Hayvanat Bahçesi'nde şu an 100 türden 800'e yakın hayvan bulunuyor. Bu sayı, önümüzdeki günlerde gelecek hayvanlarla birlikte 145 türden 1000'e yakın hayvana ulaşacak.

DOĞAL BARINAKLAR

Hayvanat Bahçesi'nin en dikkat çekici özelliği ise hayvanlar için doğal ortamlar yapılmış olması. Özellikle su kuşları için yapılan göl, alana ayrı bir güzellik katıyor. Hayvanat Bahçesi'nin bir başka özelliği de bazı hayvanlara insanların dokunabilmelerine imkan tanınması. Shetland adı verilen mini atlar da bu hayvanlar arasında bulunuyor ve çocuklar hayvanları bulundukları ortamda sevebiliyor.

ÜSTÜNEL'DEN DAVET
Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ Genel Müdürü Ali Üstünel, vatandaşların aileleriyle birlikte Hayvanat Bahçesi ve Harikalar Diyarı bünyesindeki diğer tesislerde hoşça vakit geçirebileceklerini söyledi. Sadece Pazar günü yaklaşık 6 bin kişinin Hayvanat Bahçesi'ni gezdiğini dile getiren Üstünel, Kayseri halkını Harikalar Diyarı'na davet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayseri Hayvanat Bahçesi açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN