Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hayatım hiç değişmedi'

Giriş Tarihi: 18.9.2013

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın babası Mehmet Duran Bozdağ SABAH ANADOLU'yu köyünde konuk etti. Çiftçilik yapan baba Bozdağ oğlunun başbakan yardımcısı olmasından sonra hayatının hiç değişmediğini söyledi

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesine bağlı Bahçecik köyünde yaşayan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın babası Mehmet Duran Bozdağ, çocuklarını büyüttüğü köyde hayatını değiştirmeden yoluna devam ediyor. Hiçbir zamana büyük şehirlere gitmeyi düşünmediğini söyleyen baba Bozdağ, oğlunun başbakan yardımcısı olmasından sonra hayatında değişen tek şeyin artan gururu olduğunu söylüyor. Bahçecik köyündeki evinde SABAH ANADOLU'yu konuk eden Baba Bozdağ, köydeki yaşantısını anlattı. Traktörüne atlayıp tarlasına giden, buğdayını ekip biçen, kışlık odunlarını kesip istifleyen Baba Bozdağ köy hayatını çok sevdiğini söylüyor. Bizlere de bahçesinde kendi elleriyle yetiştirdiği salatalık ve domateslerden ikram eden baba Bozdağ "Allah'a şükür benim hiçbir şeye ihtiyacım yok. İyi kötü kendi düzenimizde yürüyebiliyoruz. Çocuklarım da elinden gelen yardımları yapıyorlar sağ olsunlar. Allah ömürlerini uzun etsin" diyor. Başbakan yardımcısının babası olmasının köy hayatında en küçük bir değişikliğe neden olmadığını ifade eden baba Bozdağ, oğlunun sık sık ziyaretine geldiğini, özellikle bayramları hiç aksatmadığını belirtiyor. Bozdağ "Oğlum her zaman gelir gider, hiçbir bayram daha beni bırakmış değil. 3 kızım, 3 oğlum var hepsi gelirler... Oğlum Bekir okul zamanında tatil için geldiği köyde bana yardımcı olurdu. Tarlaya götürürdüm. Genellikle okulda eğitimiyle uğraştı. Kardeşlerine de köyüne de çok düşkün, duygusal bir insandır. Fazla ezmeyi düşünmedim çocukları. Mücadeleyi ben verdim annesiyle" diye konuşuyor.

ZİYARETÇİLERİ AĞIRLIYOR

Baba Bozdağ, oğlunun başbakan yardımcısı olmasının ardından Türkiye'nin farklı yerlerinden kendisini köyde ziyarete gelenlerin sayısında çok fazla bir artış olduğuna dikkat çekiyor. Bu ziyaretlerden memnun olduğunu anlatan baba Bozdağ şöyle devam ediyor: "Oğlum başbakan yardımcısı olduktan sonra köye gelip gidenlerin de telefonla arayanların da sayısında çok aşırı artış bir oldu. Bugün misafirim yok desem en az 10 kişi gelir. Sadece Yozgat'ta değil Türkiye'nin dört bir yanından gelen ziyaretçilerim var. Kimisi milletvekilliğine aday oluyor geliyor, kimisi başka bir şey istiyor, kimi bizi sıralamaya soksun diyor, kimisi iş için geliyor, her biri bir şeyler için geliyor. Ben de 'Oğlumun yanına gidin' diyorum. Yedirip, içirip gönderiyorum gelenleri."

'KÖYÜMÜ BIRAKMAM'
Baba Bozdağ, çevresindeki insanların "Ankara'ya git, buralarda durma" şeklinde telkinde bulunduğunu fakat hem köy hayatını sevdiğini hem de gözlerinden rahatsız iki kardeşine de yardımcı olduğu için köy hayatından vazgeçmeyi düşünmediğini sözlerine ekledi. Bozdağ Ailesi'nin köydeki komşusu ve yakın akrabası olan Hüseyin Yıldırım da köylerinden bir devlet büyüğünün çıkmasından gurur duyduklarını söyledi. Yıldırım "Bekir oğlumuz bizim canımız, ciğerimiz. Köyümüze her zaman gelir gider. Her bayramlarda gelir. Küçükkende çok değerli bir çocuktu, iyiydi. Hiç yaramazlığı yoktu, asaletli bir çocuktu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hayatım hiç değişmedi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN