Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Temeli atılıyor

Giriş Tarihi: 18.9.2013

Ankara, Avrupa'nın en büyük şehir hastanesine kavuşacak. Bilkent Şehir Hastanesi'nin temeli, bugün Başbakan Erdoğan'ın katılacağı törenle atılacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 3 bin 662 yatak kapasitesiyle Avrupa'nın en büyük şehir hastanesi olması planlanan Bilkent Şehir Hastanesi'nin temelini bugün törenle atacak. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın katılımıyla 12 Eylül'de 14 ildeki 15 şehir hastanesi projesinin imza töreninin yapıldığı anımsatılarak bu kapsamda Ankara'da Bilkent Şehir Hastanesi'nin temelinin bugün atılacağı bildirildi.

PROJEDE YOK YOK

Sahip olacağı 3 bin 662 yatak kapasitesiyle Avrupa'nın en büyük şehir hastanesi niteliğine sahip projenin temel atma törenine Başbakan Erdoğan, Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ve davetliler katılacak. Proje, toplam 1 milyon 204 bin 713 metrekare yerleşim alanına sahip 13 bloktan oluşacak. 119 ameliyathane salonu yer alacak hastanede, kapalı ve açık otoparklar ile helikopter pisti bulunacak.

DOKTOR, HASTANEYE 'YÜZÜNÜ' GÖSTERECEK
Sağlık Bakanlığı'na bağlı devlet hastaneleri, hasta muayenelerini tamamlayan, ameliyatını bitiren doktorların mesai saati bitmeden hastaneyi terk etmesini önlemek için giriş-çıkış kontrol sistemi kurdu. Tam Gün Yasası'nın ardından muayenehanesini kapatıp hastanede çalışmaya başlayan doktorlara mesai takibi başladı. Hemen Türkiye'nin her yerindeki hastane yöneticileri, retina tarama, yüz taraması, parmak izi veya kartlı giriş sistemiyle hastane personelinin yanı sıra doktorların da giriş çıkışı kayıt altına almaya başladı. Mesai takip sistemi ile hastalar, mesai saati bitimine yani saat 17.00'ye kadar hastanede, istediği uzmanı bulup muayene olabilecek. Tüm hastane çalışanlarının giriş çıkışlarını kayıt altına alan hastane yönetimleri, mesai saatlerine uymayan personel hakkında yasal işlemler yapabilecek.

TESPİT EDİLECEK

Sabah 08.00'de başlayarak akşam 17.00'de sona eren hekim mesaisi ise şu ana kadar hemen tüm hastanelerde en geç saat 16.00'da sona eriyordu. Sistem sayesinde hasta bakmayan doktorlar da tespit edilebilecek.

Hüsniye ORAL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Temeli atılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN