Kürtajı reddetti dördüzleri oldu

Giriş Tarihi: 2.10.2013

Doktorların hamilelik sürecinde dördüzlerden ikisini almayı önerdiği Nesrin Tekelioğlu bu teklifi reddetti. Geçen Ramazan Bayramı'nda sağlıklı 4 çocuk dünyaya getiren Tekelioğlu, "İyi ki kürtaj yaptırmamışım" diyor

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Nermin ve Abdurrahman Tekelioğlu çiftinin Ramazan Bayramı'nın ikinci günü Konya Medicana Hastanesi'nde dördüz bebekleri dünyaya geldi. Doğumlarından 25 gün sonra kiloları bin 800 grama ulaşan Nesrin, Ecrin ve Aybars bebekler hastanenin yoğun bakım ünitesinde kuvözden çıkarılarak genç çifte teslim edilirken Gülçin ise kardeşlerinden 18 gün sonra bin 750 grama ulaşarak taburcu edildi.

'CİNAYET OLURDU'
Diyarbakır'da görev yaptığı sırada gittikleri bir hastanede doktorun anne için dördüz hamileliğin ve doğum sürecinin zor olacağını belirterek 2 bebeğin anne karnında hayatının sonlandırılmasını teklif ettiğini söyleyen 8 yıllık polis memuru baba Abdurrahman Tekelioğlu, "Bize dördüzümüz olacağını belirten doktor, hamilelik ve doğum sürecinin anne için zor olacağını söyleyerek 2 bebeğin hayatının sonlandırılmasını teklif etti. Biz de bunun bir cinayet olduğunu düşündük ve bebeklerimizin hepsinin dünyaya gelmesini istedik. Çok şükür o gün böyle bir teklifi kabul etmedik ve bugün dördüz sahibi olduk" diye konuştu. Diyarbakır'da gittikleri hastanede dördüz sahibi olacaklarını öğrendiklerinde 10 dakika boyunca konuşamadıklarını belirten baba Tekelioğlu, " Eşimin gebe olduğunu öğrendikten 1 ay sonra hastaneye yeniden kontrole gittik. Bize bu sırada dördüz sahibi olacağımızı söylediler. Çok şaşırdık ve 10 dakika boyunca eşimle beraber konuşamadık. Oradaki doktorun yanlış gördüğünü düşünerek annemin tavsiyesiyle 2 farklı hastaneye daha gittik. Oradaki doktorlarda aynı şeyi söyleyince en sonunda inandık" dedi.

BAKANLIKTAN DESTEK

Dördüz doğumun 23 milyonda bir gerçekleştiğini belirten ve kendi dördüzlerini piyango olarak gördüğünü söyleyen Abdurrahman Tekelioğlu, " Dördüzler doğduktan sonra masrafların artması nedeniyle eşim ücretsiz olan doğum iznini kullanmayacak ve göreve başlayacak. Bu nedenle dördüzlere 2 bakıcı tutmayı planlıyoruz. Dördüzlerin bakıcı, bez ve mama masrafları aylık 2 bin 600 TL'yi buluyor. Bu masraflar bizi baya bir zorlayacak gibi. Beni Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan aradılar ve dördüzlerle ilgileneceklerini belirttiler. Bu durumda bizi psikolojik olarak şuan rahatlattı" şeklinde konuştu.

DOĞUMU ANNENİN ENERJİSİ KOLAYLAŞTIRDI
Dördüzlerin doğumunu gerçekleştiren Konya Medicana Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Narin Türkmen, " Aile bize yaklaşık 3 ay önce gelerek dördüz bebek beklediklerini söylediler. Biz de gebelik sürecinde anneyi düzenli olarak takip ettik. Dördüzlerin doğumu tekil gebelerin çoğuna oranla daha rahat geçti. Bunun nedeni ise dördüz gebe olmasına rağmen annenin pozitif enerjisiydi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kürtajı reddetti dördüzleri oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN