Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Talas'ta eski kömürcü dükkanları yıkıldı

Giriş Tarihi: 28.10.2013 16:19

'nin Talas Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi'nde 23 bin metrekare alanda bulunan 11 kömürcü dükkanını yıkarak, görüntü kirliliğini ortadan kaldırdı.

Bir dönem vatandaşların odun kömür ihtiyaçlarının giderilmesi için yapılan, daha sonra amacı dışında kullanılan ve görüntü kirliliğine sebep olan işyerleri, hukuki problemlerin halledilmesinin ardından yıkıldı. Bu yıkımın Talas'ın güzelleşmesi için önemli bir çalışma olduğunu kaydeden Başkan Yıldırım, "Bir şehrin girişindeki siluet, o şehirle ilgili önemli bir imajdır." dedi.

Göreve geldiklerigünden itibaren bu işi çözmek için uğraştıklarını anlatan Yıldırım, "Bu arada şunun altını çizmek istiyorum ki anlayış gördüğümüz esnaf da var, anlayışsızlık gördüğümüz esnaf da var. Yargı kararını kaldırdıktan sonra burasını yıkmaya başladık. Hiçbir zaman hukuksuz bir iş yapmadık." şeklinde konuştu.

Yıkılan işyerlerinin yerine yapılacak çalışmayla ilgili bilgi veren Yıldırım, "Talasımız'ın güzelleşmesini sağlayan Deliçay bölgesi, Erciyes Üniversitesi'nden paraşüt iniş alanına kadar olan 2 kilometrelik mesafede, şehrimizin en uzun yürüyüş parkurlarından birisi olacak. İnsanlarımızın doğal yeşil bir doku içindeki yaşamı, bir huzur ve keyiftir. Bu bölgedeki yıkım alanı dışındaki tüm alanlarda çevreyi canlandırmıştık. İnşallah en kısa sürede burasını da yeşil dokusuyla vatandaşlarımıza kazandıracağız. Yeşil, modern ve gelişen Talas'ın yakışmayan unsurlarını bir bir ortadan kaldırıyoruz." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Talas'ta eski kömürcü dükkanları yıkıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN