Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yahyalı'da eğitime hayırsever desteği

Hayırsever işadamı Hikmet Akın tarafından Kayseri'nin Yahyalı ilçesine yaptırılacak 200 kişilik pansiyon için protokol imzalandı

Giriş Tarihi: 27.12.2013
Kayseri'nin Yahyalı ilçesine hayırsever isadamı Hikmet Akın tarafından yaptırılacak 200 kisi kapasiteli pansiyon için protokol imzalandı. Kayseri Valisi Orhan Düzgün, valilikte gerçeklestirilen protokol imza töreninde yaptıgı konusmada, Akın Ailesi'nin daha önce Emine ve Ömer Akın adına ilçede Anadolu lisesi binası yaptırdıgını hatırlattı. Özellikle köy ve beldelerden ilçeye gelen çocukların kalacak yer konusunda sorun yasadıgına dikkat çeken Düzgün, "Anadolu lisesi, fen lisesi gibi okulların mutlaka bir yurda, pansiyona ihtiyacı oluyor. Hayırseverimiz de bu eksikligi görerek daha önce yaptırdıkları Anadolu lisesine 200 kisilik pansiyon yaptırma kararı alarak büyük bir yardımseverlik örnegi gösterdi" diye konustu.

MEMLEKETİNE YATIRIM YAPTI
Hayırsever işadamı Hikmet Akın, Yahyalılı olduğunu belirterek, babasının 45 yıl önce kendisini ve kardeşlerini okutmak için İstanbul'a götürdüğünü söyledi. İyi bir eğitim aldığını ifade eden Akın, "Biz de memleketimize, özümüze dönüp küçük de olsa yardım yapma gayretindeyiz. Allah izin verirse önümüzdeki günlerde daha farklı yardımlarda da bulunacağız" dedi. Konuşmaların ardından, pansiyonun yapımı için protokol imzalandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yahyalı'da eğitime hayırsever desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN