Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fikri getir desteği kap

Mevlana Kalkınma Ajansı Bilgi ve Teknoloji Odaklı Üretim Mali Destek Programı kapsamında "Fikir sizden destek MEVKA'dan" sloganıyla farklı fikir ve icatları destekleme kararı aldı

Giriş Tarihi: 15.1.2014
Farklı icat ve fikirlere kapısını açan Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA), en iyi fikir ve projeye maddi destek sağlayacak. Programda Türkiye'nin her yerindeki KOBİ tanımına uyan kurum, kuruluş ve işletmeler, gerçek kişiler, kar amacı güden birlik ve kooperatifler, teknoloji geliştirme bölgelerinin başvuru sahibi ve üniversiteler ile bakanlıklara bağlı araştırma enstitüleri ortak olabilecek. "Fikir sizden destek MEVKA'dan" sloganıyla yapılan destekleme çağrısında orta-ileri ve ileri teknolojiye geçiş amaçlı Ar-Ge kapasitesinin güçlendirilmesi, bilgi tabanlı teknoloji 'üretimin' sağlanması ve bilgi tabanlı kullanımın artırılması, yenilenebilir enerji potansiyelinin harekete geçirilmesi, enerji verimliliği ve temiz üretim süreçlerinin iyileştirilmesini içeren projeler desteklenecek.

ÇAĞRI TÜM TÜRKİYE'YE
Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman, ajansın bu çağrısının daha öncekilerden farklı olarak sadece Konya ve Karaman illerine değil tüm Türkiye'ye hatta yurtdışına da açık olduğunu söyledi. Akman, "Ülkemizin her yerinden bölgemizde yatırım yapmak isteyen herkesi kapsıyor. Örneğin İstanbul'daki, Ankara'daki bir işletmecinin Mevlana Kalkınma Ajansı'nın bu programından faydalanma fırsatı var. Ayrıca olası başvuru sahiplerinden üç ay önce kurulmuş olma şartı da aranmamaktadır. Fikri, düşüncesi olan mucitlerin hayalleri MEVKA'nın desteği ile gerçekleşecektir" dedi. Ahmet Akman programın patenti olan ve kaynak arayan gerçek kişilere açık olduğunu belirterek tek şartın yatırımların Konya ve Karaman'a yapılması olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fikri getir desteği kap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN