Sivas Belediyesi odun yardımlarını sürdürüyor

Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği işbirliği ile maddi durumu iyi olmayan ailelere, her yıl olduğu gibi bu yıl da odun yardımı yapılıyor.

Giriş Tarihi: 29.1.2014 10:49
Kamu kurum ve kuruluşlarının hurda, hayırsever vatandaşların bağışladığı ve Sivas Belediyesi'nin park bahçe çalışmalarından elde edilen odunlar, paketlenerek ihtiyaç sahibi kimseler için yakacak olarak değerlendiriliyor.
Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Avcı, Sivas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren odun deposunu ziyaret etti. Valilik Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nın kömür, Sivas Belediyesi'nin de odun dağıttığını belirten Avcı, odun deposunda kesilip torbalanan odunların il merkezindeki ihtiyaç sahiplerine teslim edildiğini söyledi.

Sivas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün şimdiye kadar 800'ün üzerinde aileye odun dağıttığını belirten Avcı, 'Bundan sonra da ihtiyaç sahibi ailelerimizin odun ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz' dedi.

HER GÜN SICAK YEMEK GÖTÜRÜLÜYOR

Öte yandan Avcı, Sivas Belediyesi'nin mobil araçla engelli ve yaşlı vatandaşlar için hazırlanan sıcak yemeklerin dağıtımına katıldı. Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği işbirliği ile güçsüz durumda olan vatandaşlarımıza her gün üç çeşit sıcak yemek dağıtılıyor. Sivas Belediyesi, çeşitli sebeplerle Gıda Bankası'na gelip gitme durumu olmayan engelli veya yaşlı vatandaşlara evlerine kadar hazır yemek götürüyor.

Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Avcı, Gıda Bankası'ndan aldıkları ürünleri yemeğe dönüştüremeyecek durumda olan yaşlı ve engelli vatandaşlara günlük üç çeşit hazır yemeğin ekmekleriyle birlikte teslim edildiğini belirterek, bu şekildeki hizmetin her gün devam ettiğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sivas Belediyesi odun yardımlarını sürdürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN