Doğal alanlarda macera parkları yapılacak

Giriş Tarihi: 26.3.2014 11:21

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak çocuklara daha çok hizmet verebilmenin arayışı içerisinde olduklarını ve çocukların hem eğlenerek hem de öğrenerek boş zamanlarını geçirebilecekleri Macera Parklar için çalışma başlattıklarını bildirdi.

Çocukların kardeşlik, özgüven, yardımlaşma, ani karar verebilme ve birliktelik duygularını güçlendirecek önemli bir proje için çalışmalara başlanıldığını kaydeden Başkan Memduh Büyükkılıç, 12-18 yaş gurubuna hitap edecek olan Macera Parkı ile çocukların güven duvarı, tırmanma kulesi, ağaç yolu, çoklu yürüme parkuru, dev merdiven ve ağaç basamak gibi ekipmanlar ile kendilerine olan güvenlerinin artacağını belirtti.
Yaşayarak öğrenme olarak bilinen Macera parklarında çocukların kendilerine olan özgüvenlerin arttığı gibi sosyal ilişkilerinde genişleme ve rahatlama sağladığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi.

'Melikgazi Belediyesi olarak çocuklarımızın hem eğitimlerini önemsiyor ve eğitim kurumları yapıyoruz, hem halk ve çevre sağlıklarına değer veriyor sağlık ocakları inşa ediyoruz. Ayrıca bu çocuklarımızın boş zamanlarını kendi ve toplum yararına değerlendirebilmeleri için imk'n tanıyoruz. Bu amaç ile ilçenin 495 ayrı yerinde park ve çocuk oyun alanı bulunmaktadır. Şimdi de Macera Parkı için proje yaptırıyoruz. Şehrin iki ayrı bölgesine macera parkı inşa ederek çocuklarımızın kardeşlik, yardımlaşma, birliktelik ve öz güven duygularını güçlendireceğiz. Bu parklar hem eğlenceli hem de doğa şartlarını zorluyor. Çocukların bedenen gelişmesine de yardımcı oluyor'
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğal alanlarda macera parkları yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN