Melikgazi'de planlar uzun vadeli

Giriş Tarihi: 28.2.2016
Melikgazi'de planlar uzun vadeli

Planlı kentleşmenin adresinin Melikgazi olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Büyükkılıç "Belediyemiz çevreci, sosyal ve altyapıya önem veren bir kurumdur. Bu açıdan örnek ve referans bir belediyedir" dedi

Hayalinin, dünya markası bir Melikgazi olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, projeleri ve Kayseri ekonomisini SABAH'a anlattı. "Biz makamların faniliğini hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadık" diyen Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Esas olan insanımıza hizmet edebilmek. Meselelere bu anlayışla baktığınızda hangi mevkide, hangi görevde olduğunuzun pek bir önemi kalmıyor. Doğduğum, büyüdüğüm kendi memleketimde hizmet edebilmek benim için büyük bir onur. Bu şehir, her şeyin en iyisini hak ediyor. Zamana ve bütçeye göre bir öncelik sıralaması yaparak Melikgazi'yi 2023 vizyonuna taşımalıyız. Benim hedefim budur."

HEDEF, MARKA İLÇE OLMAK
Öncelikle, Kayseri'nin en büyük sorunlarından biri olan ulaşım sorununu çözmek için ciddi bir çalışma başlattıklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, "Uygun gördüğümüz yerlere güneş enerji santralı kuruyoruz. Yıldırım Beyazıt mahallesinde bulunan kapalı semt pazar yeri çatı üstü güneş enerji santralı toplam 3 bin panelden oluşuyor ve yılda 900 bin KW elektrik üretiyor" dedi. Başkan Büyükkılıç, hızlı büyümeden kaynaklanan ulaşım, trafik, gecekondulaşma, konut, yeşil alan ve sosyal hizmetler konusunda eksiklerini çözdüklerini 'marka ilçe" olabilmiş bir Melikgazi hayal ettiğini söyledi.

'ÇEVRECİ BİR BELEDİYE ANLAŞINA SAHİBİZ'
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, güneş enerjisi santralının 3 yılda kendini amorti edeceğini, çevreci bir belediye anlayışıyla yenilenebilir enerji konusunda hem destek vermek, hem de örnek teşkil etmek için önemli bir yatırım yaptıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melikgazi'de planlar uzun vadeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN