Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kayseri'nin hedefi topyekûn kalkınma

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Hiçyılmaz, hiçbir zaman durmadıklarını belirterek "Şehrimizi ticareti, sanayisi, kültürü ve turizmiyle kalkındırmak için topyekûn hareket ediyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 6.3.2016
Kayseri'nin hedefi topyekûn kalkınma
Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, şehrin topyekûn kalkınmasını istediklerini belirterek,"Bir tek esnafımız yukarı çekmeye çalışır,diğer tarafları arkamızdan sürükleyemesek yarı yolda kalırız. Bu yüzden şehir olarak ticareti, sanayisiyle, kültürüyle, turizmiyle topyekûn hareket ediyoruz" dedi. Kayseri'nin 2015'te yaşanan sorunlara rağmen büyümesini sürdürdüğünü ifade eden Hiçyılmaz,dünyada ekonomik kriz olmasına rağmen kentin ihracat potansiyeline sahip olduğunu, 2015 pazar hacminin beklendiği kadar büyümediğini ancak sorunların çözülmesiyle birlikte ticaret hacminde artış olduğunu söyledi. Hiçyılmaz, Kayseri'nin dünyanın her tarafına mal sattığını işaret ederek şunları kaydetti: "Kayseri'nin bu güne kadar ticarette ve sanayide yaptığı başarılar ortada. Türkiye'nin en büyük organize sanayi bölgelerinden biri olan Kayseri OSB'de 70 bin çalışanımız var. Şu anda 4 organize sanayi bölgemizde boş yerler kalmadı, yatırımlar devam etmekte. Kayseri olarak biz hiç bir zaman durmadık. Türkiye'nin her zaman iki katı büyüme gösteriyoruz" dedi.

ÜYELERLE MAİLLEŞİYOR
Kayseri'nin binlerce yıldır bir çok medeniyeti içinde barındırdığını ifade eden Hiçyılmaz "Bu sırada paylaşmayı da öğrendik. Biz ekmeğimizi herkesle paylaşırız. Önemli olan ülkemize ihanet edilmemesi, yanlış işler yapılmamasıdır" diye konuştu. Kayseri'nin de diğer iller gibi hızla göç aldığını altını çizen Başkan Hiçyılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: "Kayseri ticarette tarihler boyunca kendinden söz ettirmiş, hatta ticaretin nasıl yapılacağını toplumlara öğretmiş bir kenttir. 2 yıl önce Kayseri Ticaret Odası yönetimine geldiğimizde odamıza 800 esnaf kayıtlı iken bugün bu sayı 12 bin 500'e yükselmiştir. Üyelerimizle her zaman temas halindeyiz. Başkan olarak oda üyelerimle sms ve mail ortamında sürekli görüşüyorum. Üyelerimiz ve meslek komitelerimizye sık sık bir araya gelip, her sektörün sorunlarını masaya yatırıyoruz. Hatta bu konuda girişimcilik kursları başlattık."

KAYSERİ MARKA TESCİLİNDE 10. SIRADA
Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Türk Patent Enstitüsü'nün 2015 yılı marka tescili, endüstriyel tasarım, patent tescili ve faydalı model verilerine ilişkin açıklamada bulundu. Geçtiğimiz yılın başvurularına bakıldığında, kentin, bin 435 marka tescili sayısı ile ülkede 10'uncu sırada yer aldığını ifade eden Başkan Mahmut Hiçyılmaz, istatistiklerin 2014'e göre değişiklik göstermediğini söyledi. Bunun yanı sıra, kentin, endüstriyel başvuru sıralamasında Türkiye genelinde 4'ünsü sırada yer aldığını kaydeden Başkan Hiçyılmaz, "Kayseri'de 2015'te 2 bin 938 endüstriyel tasarım başvurusu yapılmıştır. Endüstriyel tasarım başvurularında şehrimiz, aralarında Ankara, İzmir, Konya'nın da bulunduğu illeri geride bırakmıştır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayseri'nin hedefi topyekûn kalkınma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN