Kayseri'de gurur günü

Giriş Tarihi: 20.3.2016
Kayseri'de gurur günü

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Kayseri'deki 4 şehit ailesi ile 2 malul gaziye gönderilen 'Devlet Övünç Madalyaları' düzenlenen törenle Vali Orhan Düzgün tarafından verildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen törenle eş zamanlı olarak Kayseri Valiliği'nde de Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni düzenlendi. Törene Vali Orhan Düzgün, Garnizon Komutanı Hv.Plt. Tuğgeneral İsmail Yalçın, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Halil Büyüknalbant, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Uğur Özcan, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Hv.Plt. Tuğgeneral Cemal Akyıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, Vali Yardımcıları, ilçe kaymakamları, sivil ve askeri erkân, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, gaziler ve şehit yakınları katıldı.

'İFTİHAR EDİYORUZ'
Vali Düzgün, vatan ve millet için canlarını ortaya koyan şehitlerin ve onların yakınlarının bugün gurur günü olduğunu dile getirdi. Vali Düzgün, aziz vatanın korunması, ülkenin her köşesinde huzur ve güvenliğin, emniyet ve asayişin devamı için canını ortaya koyarak görevini yapan bütün kahramanlarla iftihar etiklerini ifade ederek, "Şehitlik ve gazilik bu dünyada bir insanın ulaşabileceği en kutlu makamlardandır. İnancımıza göre; vatanları, milletleri için mücadele ederken hayatlarını kaybedenlerin makamının şehitlik olduğunu biliyoruz" diye konuştu.
adalyalar şehit çocuklarına verildi

MADALYALAR ŞEHİT ÇOCUKLARINA VERİLDİ
Şehit Polis Memuru Soner Vural'ın eşi Keziban Vural 9 yaşındaki kızı Sude Nur Vural ile, Şehit Piyade Uzman Çavuş Soner Akbulut'un eşi Ayça Akbulut 3 yaşındaki kızı Ayşe Akbulut ile, Şehit Polis Memuru Resul Erdal Aydemir'in babası Mehmet Aydemir, Şehit Polis Memuru Ünal Kayhan'ın babası Ahmet Kayhan Övünç Madalyalarını Vali Düzgün'den aldı. Gazi Polis Memuru Ömer Faruk Altunel ve Gazi Jandarma Onbaşı Cuma Çıldır'a da Övünç Madalyaları Vali Düzgün tarafından verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayseri'de gurur günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN