Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Serbest bölge İç Anadolu için kazanç

Giriş Tarihi: 27.3.2016
Serbest bölge İç Anadolu için kazanç

Memduh Büyükkılıç Çin ile ilk kez yapılacak İpek Yolu e-ticaret anlaşması için Kayseri Serbest Bölge’nin aday olduğunu söyledi

Kayseri Serbest Bölge A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Büyükkılıç Serbest Bölge'nin, Kayseri ve İç Anadolu için büyük kazanç olduğunu belirterek, "Kayseri Serbest Bölgesi'nin Kayseri ve İç Anadolu Bölgesi için bir şanstır. Ekonomiye katkısının yanında, sağlamış olduğu istihdam bunun en güzel göstergesidir" dedi.
Başkan Memduh Büyükkılıç, Kayseri Serbest Bölgesi'nin artık dünyanın ilgisini çeken bir üretim merkezi olduğunu ve gelecekte ticaretin merkezi olacağını söyledi.
Türkiye ile Çin arasında ilk kez gerçekleştirilecek olan İpek Yolu e-ticaret anlaşması için Kayseri Serbest Bölgesi şu anda aday gösterildiğini belirten Büyükkılıç, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka, TCDD Genel Müdürü Ömer Yıldız, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Erdem Direkler, TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Murtazaoğlu, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Karayolları 6. Bölge Müdürü Mustafa Karademir ve TOBB Başkan Danışmanı Sarp Kalkan ile toplantı gerçekleştirildiğini kaydetti.
Kayseri Serbest Bölgesi'nin sadece Kayseri için değil İç Anadolu için büyük bir kazanç olduğunu ifade eden Memduh Büyükkılıç "Kayseri Serbest Bölgesi artık kendini aşan bir üretim merkezi olmuştur.
Çünkü hem dünya teknolojileri ile yarışacak olan üretim tesisleri birer birer hizmete açıldığı gibi bu tesisler bir dünya markası olma yolundadır.
Teknolojiye yatırım yapılmaktadır.
115 firma tarafından 216 milyon dolarlık yatırım yapılmıştır.
2014'te 806 bin 459 dolar ile, Kayseri ihracatın yüzde 16'sı, Serbest Bölge şirketlerince gerçekleştirildi.
Bu çok büyük bir orandır. Bu avantajlar dünya ekonomisinin dikkatini çekmiş olup, Çin ile yapılacak ticarette, e-ticaretin merkezi olacaktır.
Bu Kayseri için değil Anadolu ve Türkiye için bir kazançtır" ifadelerini kullandı. Büyükkılıç, Kayseri Serbest Bölgesine özel demiryolu ağı, lojistik merkez ve depolar inşa edilerek avantaj sağlandığını sözlerine ekledi.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka da yaptığı açıklamada, Kayseri Serbest Bölgesi aracılığıyla, KOBİ'Lerin e-ticaret ile ihracat yapmasının sağlanacağını ve ayrıca belediye katkıları ile oluşturulan lojistik merkezin Kayseri için bir kazanç olduğunu bundan dolayı Serbest Bölge Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Melikgazi Belediyesi Başkanı olan Memduh Büyükkılıç'a teşekkür ettiklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Serbest bölge İç Anadolu için kazanç
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN