Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklar bu seti çok beğendi

Giriş Tarihi: 29.4.2016
Çocuklar bu seti çok beğendi

Belediyesi tarihe ve kültüre damga vuran şahsiyetleri çocuklara tanıtmak amacıyla “Aksaray’da İz Bırakanlar” adlı seti hazırladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gazetesi ressamlarından Bahattin Atak'ın projelendirip çizgi roman haline dönüştürdüğü "'da İz Bırakanlar" adlı seti öğrencilere dağıtılmaya başlandı. Çocuklara hediye edilen kitap setinin içeriğinde Somuncu Baba, II. Kılıç Arslan, Yusuf Hakiki, Genç Osman ve Küçük Gezgin Aksaray'da hikâyeleri çizgi roman haline dönüştürülen görseller eşliğinde anlatılıyor. Aksaray'ın tarihi ve kültürel değerlerinin anlatıldığı çizgi romanda orijinal fotoğraflarda yer alıyor. Kentin tarihi ve kültürel zenginliklerine sahip çıkarak, bu değerleri eğitici bir sette çocuklarla buluşturan Aksaray Belediyesi proje kapsamında seti Türkiye genelinde tüm kütüphanelere göndererek bütün çocukların bilgisine sunmayı hedefliyor.

'TARİHİMİZE SAHİP ÇIKTIK'
"Geleceğimizin en büyük sermayesi olacak olan çocuklar, şehirlerimizin de en güzel rehberleridirler" diyen Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, "Aksaray Belediyesi olarak, tarihe ismini altın harflerle yazdırmış önemli şahsiyetleri gelecek nesillerle buluşturmak adına bugüne kadar pek çok önemli çalışmaya imza attık, atmaya da devam ediyoruz. Şunu çok iyi biliyoruz ki, geçmişini bilmeyen bir millet, geleceğinden asla söz edemez" dedi. Başkan Yazgı "Geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan Aksaray'ımız, tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri ile dünyanın sayılı kentlerinden biridir. Aksaray'ın hangi ilçesine giderseniz gidin sizi şaşırtacak bir güzellikle karşılaşırsınız. İşte biz de Aksaray Belediyesi olarak, kentimizin tarihi ve kültürel zenginliklerine sahip çıkarak, bu değerleri farklı şekillerde buluşturmaya çalıştık. Bu çalışmalar kapsamında da "Aksaray'da İz Bırakanlar" adlı çalışmayı Bahattin Atak ile hazırladık. Hedefimiz, geleceğimizin teminatı çocukların ileride iyi yerlerde görebilmek adına eğitimine bir nebze de olsa katkıda bulunabilmek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar bu seti çok beğendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN