ve Sanat ödülleri kaptı

Giriş Tarihi: 12.6.2016
Konya Bilim ve Sanat Merkezi ödülleri kaptı

MÜSİAD Kayseri Şubesi’nin desteklediği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği 5. Ulusal Robot ve Teknoloji Yarışması’nda ve Sanat , 5 kategorinin 4’ünde başarılı olarak dikkat çekti

MÜSİAD Kayseri Şubesi'nin desteğiyle düzenlenen ve 3 gün boyunca 5 farklı kategoride gerçekleşen 5'inci Ulusal Robot ve Teknoloji Yarışması, Sumo Lego yarışlarıyla sona erdi. Türkiye genelindeki 50 ve sanat nden gelen öğrencilerin katıldığı yarışmalarda dereceye girenlerin ödülleri ise Bahçeşehir Koleji Konferans Salonu'nda sahibini buldu. Ödül töreninde konuşan MÜSİAD Kayseri Başkanı Nedim Olgunharputlu, gençlere ve eğitime yatırımla ülkenin geleceğine yatırım yapıldığını söyledi. İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu da üstün zekalı öğrencilerin katıldığı yarışmanın Kayseri'de gerçekleştirilmiş olmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. MÜSİAD Kayseri Başkanı Nedim Olgunharputlu Çizgi İzleyen Baskı Devre kategorisinde 1'inci olan Giresun Bilim ve Sanat Merkezi takım kaptanına, MÜSİAD Kayseri Başkan Yardımcısı Kemal Lekesiz Sumo Lego kategorisinde 1'inci olan Bilim ve Sanat Merkezi takım kaptanına, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu Labirent MakeBlock kategorisinde birinci olan Malatya Bilim ve Sanat Merkezi takım kaptanına, Özel Yetenekliler Daire Başkanı Oktay Kılıç Labirent Lego kategorisinde 1'inci olan Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi takım kaptanına ve Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Uğur Özkaldı, Çizgi İzleyen Lego kategorisinde 1'inci olan Konya Selçuklu Bilim Sanat Merkezi takım kaptanına ödüllerini verdi.

Kategori ve dereceye giren takımlar şöyle:
Labirent MakeBlock Kategorisi: 1.Malatya Bilim ve Sanat Merkezi, 2. Konya Bilim ve Sanat Merkezi, 3. Konya Selçuklu Bilim ve Sanat Merkezi Labirent Lego Kategorisi: 1.Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi 2. Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi, 3. Konya Selçuklu Bilim ve Sanat Merkezi Çizgi İzleyen Baskı Devre Kategorisi: 1.Giresun Bilim ve Sanat Merkezi, 2. Giresin Bilim ve Sanat Merkezi, 3.Şahinbey Bilim ve Sanat Merkezi Çizgi İzleyen Lego Kategorisi: 1.Konya Selçuklu Bilim ve Sanat Merkezi 2.Konya Selçuklu Bilim ve Sanat Merkezi, 3 Konya Selçuklu Bilim ve Sanat Merkezi Sumo Lego Kategorisi: 1.Konya Bilim ve Sanat Merkezi, 2. Konya Bilim ve Sanat Merkezi, 3. Sivas Bilim ve Sanat Merkezi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konya Bilim ve Sanat Merkezi ödülleri kaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN