Mehmet UZEL: ’nin ağaları

Giriş Tarihi: 19.6.2016
'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu İstanbul Sanayi Odası tarafından geçtiğimiz hafta açıklandı. Ben hemen kentte bulunan "'nin ağalarını" aramaya başladım. Say say bitmiyor maşallah. Tam 15 dev sanayi kuruluşumuz var. Her geçen gün çoğalıyorlar. Kayserimizin 500 sanayi kuruluşu arasında olması oda başkanlarımızı sevindirdi. Kayseri'de 15 dev sanayi tesisi yer aldı.te bu sonuç beni bir kez daha heyecanlandırdı. Çok değil bundan 5 yıl önce 500 dev sanayi kuruluşu listesinde bu kadar firma yoktu. Ama bugün bu sayı 15'e yükseldi. Önümüzdeki dönemde ise Kayseri daha hızlı büyüyerek yoluna devam edecektir. Kayserili işadamlarımızı tanıdıkça büyük keyif alıyorum. Bir kere daha Kayseri'nin Boydak Ağası, Hüseyin Akay Ağası, Köseoğlu Ağası, Taşkın Ağası, Özbıyık Ağası var.
***
Kayseri ekonomisinin ve sanayisinin gelişmesi için canla başla çalışan TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu Kayseri'ye her gelişinde yeni mesajlar veriyor. Hisarcıklıoğlu, Kayseri'nin kalkınması için elinden gelen her trülü fedakarlığı yapıyor. Kayseri'deki iş adamlarıyla bütünlük içinde yollarına devam ediyorlar. Aslında bu birliktelik Türkiye'nin diğer bölgelerine en iyi örnek... Türkiye'nin diğer bölgelerine de gidiyorum yıllardır. Hiç bir bölgede Kayseri'de olan bütünlüğü göremiyorum. Kayserimizde büyük büyüklüğünü, küçükte küçüklüğünü biliyor.
***
Son yıllarda Mehmet Büyüksimitciyi izlerken geleceğin ağasını görüyorum karşımda. İş disiplini, memleket sevdası, arkadaşlığı, kendi mesleğindeki başarısı Kayseri Sanayi Odası Başkan Yardımcılığı, Kayseri Mimarsinan Organize Sanayi Başkanlığındaki özverili çalışmalarını Kayserimiz için şans olarak görüyorum.
***
Kayserili işadamlarının ayakları yere sağlam basıyor. Şehrimize yeni atanan Valimiz başta olmak üzere, oda başkanlarımız, iş dünyasının yanında en büyük destekler. İşte tüm bu gerçekler, Kayserimizin hızlı büyümesi için yetiyor. Yolunuz açık, şansınız bol olsun ağalar...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet UZEL: Kayseri’nin ağaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN