Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şeker’den bir müjde daha

Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı , Kayseri Şeker’i Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa ’un denetimine açmak için çalışma başlattıklarının müjdesini verdi

Giriş Tarihi: 26.6.2016
Kayserİ Şeker’den bir müjde daha
Pancar Ekicileri Kooperatifi bir başarıya daha imza atmaya hazırlanıyor. Yeşilhisar ilçesindeki iftar programına katılan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin konuşmasına müjde ile başladı. Akay, programa katılanlara teşekkür ederek, "Cenab-ı Allah'a sonsuz şükürler olsun. Büyük şeker ailesini bir iftarda daha buluşturmayı nasip eyledi. İnşallah nice Ramazanlarda ve bayramlarda tekrar beraber olmayı cenabı Allah'tan temenni ediyorum" dedi.

HAK GASPINA SON
Şeker Fabrikası'nı büyütmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Akay, şirketin devletin, Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa 'un denetimine açılmasını sağlayacaklarını belirterek, "Bu sayede bundan sonra yönetime gelen hiç kimse istediği gibi çiftçinin hakkını gasp edemeyecek, sağa sola peşkeş çekemeyecek. Bütün faaliyetleri devlette denetler hale gelecek. Bu yönüyle de şirketin geleceğini kurtaracağız" diye konuştu. Yeşilhisar Belediye Başkanı Abdulkadir Akdeniz ise, bugünlere kolay gelinmediğini anlatırken 6 yıl önce batak olarak nitelendirilen nokta olduğu halde bugün sevindirici noktaya geldiğini anlattı. Akdeniz, "Bildiğiniz gibi geçenlerde Kayseri Şeker Türkiye'de ilk defa çiftçisini faizden kurtarma adı altında avans da verdi. Bunlar gerçekten çok güzel şeyler. Bu bir emek, gayret, bilgelik ve yöneterek yapma işidir. Bunun için huzurunuzda Hüseyin Akay ve yönetimine çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayserİ Şeker’den bir müjde daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN