Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocasinan’a organik pazar

Giriş Tarihi: 13.8.2016
Kocasinan’a organik pazar

Kocasinan Belediyesi tarafından düzenlenen ve İl Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün katkıları ile Erciyesevler Mahallesi’nde oluşturulan ‘Organik Pazar’ açıldı

Organik pazarın açılışına, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Gıda ve Hayvancılık Müdürü Özkan Kayacan ve Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş, pazar esnafı ve vatandaşlar katıldı. Başkan Çolakbayrakdar "Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Organik Pazarımızın açılışı için buradayız. Her yıl bir önceki yıldan daha organize şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bildiğiniz gibi sloganımız olan daha temiz daha modern daha çevreci Kocasinan için çalışıyoruz. Daha çevreci kısmının içerisinde burada organik tarım da kendisine yer buluyor. Organik tarım içinde olduğu her türlü organizasyonu destekliyoruz ve bunun her yanındayız" dedi. Başkan Çolakbayrakdar "Biz insana hizmet eden belediyecilik anlayışının yanı sıra en önemli görevlerimizden bir tanesi de tabii ki insanımızın sağlığını desteklemek. Organik pazara yaklaşımımız, burada insan sağlığına verdiğimiz önemden kaynaklanıyor" diye konuştu.

ÜRETİCİYE GÜBRE DESTEĞİ
Başkan Çolakbayrakdar "Sadece pazar noktasında değil bizim desteğimiz. KAYÇEV'de üretmiş olduğumuz organik gübre ile üreticilerimize ciddi manada destek veriyoruz. Diğer taraftan dağıtmış olduğumuz domates fideleri organik tarımı destekleyici mahiyette. Fidelerimizin sürdürülebilir tohumlardan olması bu noktada önemli" görüşünü dile getirdi. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kayacan da "7 çiftçi ile 70 dekar alanda başlamıştık. Bugün 75 civarında çiftçimizle 12 ilçemizde üretim yapıyoruz. Yaklaşık 2 bin 500 dekar arazimiz var. Türkiye'de ve İstanbul'dan sonra organik pazarı olan tek şehir Kayseri. Burada da en büyük teşekkürü Kocasinan Belediyesi hak ediyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocasinan’a organik pazar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN