Türkiye'nin en iyi haber sitesi

eğitimi OSB İtfaiyesi’ne emanet

Giriş Tarihi: 27.8.2016
Yangın eğitimi OSB İtfaiyesi’ne emanet

İtfaiye Müdürlüğü tarafından 2016 başından bu yana verilen eğitimden 4 bin 843 kişi yararlandı. İtfaiye, 321 firmanın yapı risklerini de değerlendirdi

Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, 7/24 görev başında olan OSB İtfaiye Müdürlüğü'nün, eğitim çalışmalarına devam ettiğini söyledi. Yeni, modern ye uygun itfaiye binası ve son teknoloji ekipmanları ile daha nitelikli ve daha reaksiyonel olarak faaliyet göstermeye devam eden İtfaiye Müdürlüğü tarafından, 2016 yılı başından bu yana 148 firmaya eğitim verildiğini kaydeden Başkan Tahir Nursaçan, 4 bin 843 kişinin söz konusu eğitimlerden faydalandığını ifade etti.

5 DAKİKA 30 SANİYE
Bunun yanı sıra 321 firmanın yapı risklerinin de değerlendirildiğini belirten Başkan Tahir Nursaçan, sözlerini şöyle tamamladı: "Yangınlara ilk müdahalenin önemine binaen itfaiye filosuna yeni katılan araçların da etkisi ile OSB sınırları içerisinde en uzak noktaya ulaşma süresi dünya standartları ile aynı sevide olup, 5 dakika 30 saniyedir. Büyük bir yenilenme içerisine giren ve diğer OSB'lere göre örnek hale getirilen itfaiye müdürlüğü, gerek araç ve ekipman gerekse yeni itfaiye binasında bulunan imkanlarla, OSB'deki tüm işletmelere yangın eğitimlerini kendi bünyesinde de vermeye başlayacaktır. İtfaiye müdürlüğü bünyesinde verilecek yangın eğitimleri, 60 kişilik eğitim salonunda yapımı bir ay içerisinde bitecek olan uygulamalı yangın ve arama kurtarma özel tesisinde tatbikatlar yapılarak ve görsel olarak verilecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yangın eğitimi OSB İtfaiyesi’ne emanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN