Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boğazlıyan Şeker’de 10. Kampanya açıldı

Şeker’e bağlı Boğazlıyan Şeker’in ‘10. Kampanya’ ı törenle yapıldı. Kayseri Şeker’in alımları, taban fiyatının 10 TL üzerinde yapması pancar çiftçileri arasında coşkuyla karşı

Giriş Tarihi: 10.9.2016
Boğazlıyan Şeker’de 10. Kampanya açıldı

Boğazlıyan Şeker Fabrikası 10. kampanya ı töreninde, Şeker'in şeker alımlarını, belirlenen taban fiyatının 10 TL üzerinde yapması pancar çiftçileri arasında büyük coşku ile karşılandı. STK temsilcileri ve protokolün yoğun ilgi gösterdiği Boğazlıyan Şeker Fabrikası'nın 10. kampanya açılış törenine milletvekillerinden Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer, Boğazlıyan ve Yenifakılı kaymakamları, Boğazlıyan ve belde belediye başkanları, AK Parti ve MHP Boğazlıyan ilçe başkanları, il genel meclisi üyeleri, Kayseri Pancar Kooperatifi ve Kayseri Şeker Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdür V. Tayfun Öner, Kayseri Pancar Kooperatifi Müdürü İsmet Aksoy, Şeker-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı İbrahim Dayı, siyasi partilerden yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşu Başkan ve üyeleri, muhtarlar, kadın ve erkek çiftçiler katıldılar. Törende konuşan Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, "Kayseri Şeker Yöneticileri çiftçinin malına sahip çıkıyor. Biz de siyaseten Kayseri şeker yöneticilerinin arkalarında durduk. İyi ki de durmuşuz. Kayseri ve Boğazlıyan şeker ürettiği şekeri piyasaya sürerek fırsatçılara fırsat vermeyecektir" dedi. Yozgat Milletvekili Yusuf Başer de "Boğazlıyan Şeker'in şu an 1100 civarındaki çalışanının sayısı ile 4 bin civarındaki bölge çiftçisinin daha fazla artacağı, bu kazanç ile bu tesislerin başka yatırımlara ve başka hizmet alımlarına devam edeceğini yürekten inanıyorum" diye konuştu. Marka olma noktasında üzerimize düşen ne varsa en az onlar kadar çalışacağımı burada sizlerin huzurunda söz veriyorum" diye konuştu. Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ise çiftçilere kampanya alım fiyatları ve yeni yatırımlarla ilgili müjdeler verdi. Konuşmaların ardından dualar eşliğinde kurban kesimi ile kampanya açılışı sona erdi.

KAYSERİ ŞEKER ÇALIŞANLARINDAN KAN BAĞIŞINA DESTEK
Kayseri Şeker çalışanları kan bağışlayarak hasta ve hasta yakınlarına umut olmaya devam ediyor. İki günde yaklaşık iki yüz çalışan Erciyes Üniversitesi Kan Bağış Merkezi'ne bağışta bulunarak konuya olan duyarlılıklarını göstermiş oldu. Tüm dünyada her gün, her saniye, bir insanın yaşamak için kan nakline ihtiyaç duyduğunu, Türkiye'de yaşanan terör olaylarından dolayı birçok yaralı asker, polis ve vatandaşın kan nakline ihtiyaç duyduğunu kaydeden ve kan bağışının gerekliliğine vurgu yapan çalışanlar bir kez daha önemli sosyal sorumluluk projesine imza attılar. Kan bağışı yapanlar arasında kadınların çokluğu da dikkat çekti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boğazlıyan Şeker’de 10. Kampanya açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN