Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Eğitim geleceğe açılan kapının anahtarıdır’

Valisi Süleyman Kamçı, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle SABAH Kayseri’ye yaptığı açıklamada başarı çıtasını daha yükseklere taşımayı hedeflediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 23.9.2016
‘Eğitim geleceğe açılan kapının anahtarıdır’
Valisi Süleyman Kamçı, eğitim ve öğretimin, ülke ve toplumların geleceğini şekillendiren en önemli olgular olduğuna dikkat çekti. Vali Kamçı, Kayseri'nin eğitim ve öğretimindeki başarı çıtasını çok daha yükseklere taşımayı hedeflediklerini söyledi. Hedefe ulaşmak için tüm çalışmaların titizlikle yürütüleceğini vurgulayan Vali Kamçı, "Eğitim ve öğretim bireyin tüm yaşamı boyunca gereksinim duyduğu bilgi, beceri, tutum ve davranışların kazandırdığı, zekâ ve yeteneklerinin ortaya çıkarılarak geliştirildiği önemli bir süreçtir" dedi.

"ÇOCUKLAR ÜLKEMİZİN YARINLARI"
Vali Kamçı, "Uzun yaz tatili ve tüm İslâm âlemi olarak idrak ettiğimiz mübarek 'nın ardından 2016-2017 eğitim-öğretim yılının başlayacak olmanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz, ülkemizin yarınlarıdır. Geleceği şekillendirecek olan çocuklarımıza ve gençlerimize verilecek olan eğitim ve öğretim, aynı zamanda aydınlık bir geleceğe açılan kapının yegâne anahtarıdır" diye konuştu. "Eğitim ve öğretim olgusu bir öneme haiz olmakla birlikte büyük 'ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çıkmamız gereken merdivenin ilk ve önemli basamağıdır" diyen Süleyman Kamçı, "Teknolojinin baş döndürücü bir hızla geliştiği günümüzde her geçen gün bir öncekinden daha fazla bilgi ve beceri gerektiren yaşam şartlarında çocuklarımıza nitelikli bir eğitim ve öğretim imkanı sunarak onları geleceğe hazırlamak, bunu yaparken aynı zamanda ülkemizin geleceğini de inşa etmek hayati görevlerimiz arasındadır. Bu gerçekten hareketle ilimiz eğitim ve öğretimdeki başarı çıtasını çok daha yükseklere çıkarmak en önemli ve öncelikli hedeflerimiz arasındadır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Eğitim geleceğe açılan kapının anahtarıdır’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN