Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emek hırsızlığına karşı duruşa bakanlık ödülü

'Telif Hakları Ödülleri', Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in katılımıyla sahiplerini buldu. Bakanlığın düzenlediği gecede korsanla savaş için hazırlanan kamu spotunda rol alan Orhan Gencebay'a ödül verildi. Yılmaz Erdoğan ise Fikri Mülkiyet Örgütü'nün yaratıcılık ödülünü aldı

Giriş Tarihi: 28.4.2013
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü olması nedeniyle düzenlediği "Telif Hakları Ödülleri", önceki akşam İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen törenle dağıtıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik' in katılımıyla düzenlenen gecede, telif hakları konusunda toplumsal duyarlılık oluşturulması sürecinde yaptıkları çalışmaların onurlandırılması amacıyla, ülkemizin kültürel hayatına katkı sağlayan kişilere dağıtıldı. Sanatçı Orhan Gencebay, yazar Ayşe Kulin, İskender Pala, moda tasarımcısı Mehtap Elaidi, Doğuş Yayın Grubu, Anadolu Üniversitesi ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü ödüllerini, Bakan Çelik'in elinden aldılar. Törende ayrıca, "Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü" (WIPO) tarafından Türkiye'den Yılmaz Erdoğan'a ödül verildi. Gürol Ağırbaş ve orkestrasının müzikleriyle renk kattığı gecede, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından korsanlık ve taklit ile mücadele konusunda kamuoyunu bilinçlendirme amaçlı hazırlanan Gencebay, Kulin, Pala ve Elaidi'nin yer aldıkları kamu spotunun tanıtımı yapıldı.

"TELİF İNSAN HAKKIDIR"
Ödülünü Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik' in elinden alan Orhan Gencebay, "Telif hakları insan haklarında en ön safhada gelir. Her insan ürettiğinin karşılığını alarak yaşar. Karşılığını almazsa yaşayamaz. " dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emek hırsızlığına karşı duruşa bakanlık ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN