Afife tiyatro ödülleri sahiplerini buldu

Giriş Tarihi: 1.5.2013

17. Afife Tiyatro Ödülleri töreninde 'Sessizlik' oyunu 'En Başarılı Prodüksiyon' seçildi. Sumru Yavrucuk ise 'Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu' ödülünü aldı

Bu yıl 17'nci kez verilen Afife Tiyatro Ödülleri; Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Gecede; İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun 'Sessizlik' adlı oyunu 'Yılın En Başarılı Prodüksiyonu' seçilirken, 'Yılın Yönetmeni' ödülü ise aynı oyunun yönetmeni Mehmet Birki'ye gitti.

"TİYATRO ÖLDÜ DİYENE ACIYORUM"
Korhan Abay'ın sunduğu tören, Haldun Dormen'in açılış konuşmasıyla başladı. Dormen "Tiyatro öldü' diyenlenlere, acıyarak bakıyorum. Tiyatromuz var ve hep olacak. Sizlerden bu oyunları gidip yerinde görmenizi rica ediyorum" dedi. Ardından Abay, yaptığı konuşmada "Herkesin sürçü lisan etme hakkı vardır. Ben hakkımı tören öncesinde kullanmak istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti Afife Tiyatro Ödülleri'ne hoşgeldiniz" dedi. Ünlü sunucu, "Akıl konusunda iddialı değilim. Benim için fazilet, akıldan önemli çünkü faziletsiz akıl, zarar verir. Onun için Türk tiyatro ailesi, sen beni akil sayma, Fazıl Say" diyerek hapis cezasına çarptırılan Fazıl Say'a destek verdi.

"TRANSsEKSÜEL DİYE OYNAMADIM" '
Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu' ödülünü 'Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi' oyunuyla Sumru Yavrucuk aldı. Yavrucuk sahnede şöyle konuştu: "Ben 'Umut'u transseksüel olduğu için değil; insan olduğu için oynamak istedim. İnsanlık, her geçen gün daha da kabalaşan kanunlarla yönetiliyor. Ödülü, bu duyarlılıktan yola çıkan yazarımız ve ekibim adına kabul ediyorum." 'En İyi Kadın Oyuncu' kategorisine aday olmak isteyen ancak 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu' ödülüne aday gösterildiği için yarışmadan çekilen Suna Keskin; eşi Erol Keskin, 'Muhsin Ertuğrul Onur Ödülü'nü alınca, eşiyle törene katıldı.

BEN ÖDÜL ALMAYA ALIŞKINIM
Gecenin konuklarından Nurseli İdiz, Afife Tiyatro Ödülleri'nin klasik olduğunu vurgulayarak "Çok eleştiriliyor ama şu an için elimizdeki en iyi ödül töreni" yorumunu yaptı. İlk ödülünü 22 yaşında aldığını belirten İdiz, "Ödüllere alışkınım" dedi. Rol aldığı 'Harem' dizisinin yakında sezon finali yapacağını belirten İdiz, "Dizilerin uzaması seyirciyi bıktırıyor. Seyirciyi aptal yerine koyuyorlar. Reyting alsa da bir dizi, bir noktada bitirilmeli" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Afife tiyatro ödülleri sahiplerini buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN