Ercan Saatçi 15 yıl sonra dönüyor

Ünlü besteci ve şarkıcı Ercan Saatçi, 15 yıl aradan sonra yeni albüm çıkaracağını söyledi!

Giriş Tarihi: 16.7.2013 14:13
Bodrum'da ailesiyle tatil yapan ünlü besteci Ercan Saatçi yeni nesil'e kendini tanıtmak için albüm çalışması yaptığını söyledi. En son 1998 yılında "Manşet' adlı albüm çıkaran ünlü sanatçı 15 yıl aradan sonra hayranlarına albüm müjdesini verdi. Her yıl Bodrum'da ailece tatil yapan Saatçi ailesi bu yılda geleneğini bozmayarak yarım adada tatil yapmaya devam ediyor. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Saatçi Bodrum'u çok sevdiğini belirterek 'Bodrum benim için tatil olmaktan çıktı. Yaz, kış Bodrum'u çok seviyorum. Yazın daha çok kalabalık oluyor ama güneş, deniz tatil çok keyifli geçiyor. Tatil bizim için kafa dinleme oluyor biraz' dedi.

Yeni bir albüm çıkarma hazırlığı içerisinde olduğunu söyleyen Saatçi 'Ben albümle ilgili durumu 1998 'de kesmiştim. Aradan 15 yıl geçti, işin mutfak kısmını daha çok seviyorum. Besteci kimliğimin hakkını vermek için uğraşıyorum. İnsanlar birçok şarkının benim tarafımdan yapıldığını bilmiyor. Sadece sanatçıyı biliyor. Benimde aklıma kendi bestelerimden bir albüm yapmak geldi. Yeni jenerasyona benim yaptığım ama başkalarının seslendirdiği şarkılardan bir albüm çalışıyorum. Çok üstüne düşmüyorum ama çok güzel şarkılar yaptık birçok müzisyen arkadaşımla o yaptığım besteleri paylaşacağım inşallah.

YENİ JENERASYON YETENEKLİ
Yeni nesil müzik yapan sanatçılar hakkında konuşan Saatçi 'Yeni jenerasyon müzik yapan arkadaşlarımız yetenekliler. Ekranlarda izlediğimiz, radyolarda dinlediğimiz ya da herhangi bir yerde çalıyorsa bir müzik başarılı demektir. İçlerinde çok yetenekliler çok başarılı insanlar var gerçekten. Bu sosyolojik bir olay, dünya değişiyor, teknoloji değişiyor, her şey değişiyor. Şarkılar, müzik ritimleri de değişiyor yeniçağa ayak uyduruyor' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ercan Saatçi 15 yıl sonra dönüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN