Bodrum'da sanat kampı

Ünlü sanatçıların önderliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında yüzlerce genç öğrenci ve sanatçı, doğanın içinde sanat üretiyor

İstanbul'un en önemli sanat fuarlarından olan Contemporary Istanbul, Bodrum'da genç sanatçılara ve öğrencilere yönelik "Bodrum Contemporary Art Campus" projesini başlattı. Proje kapsamında genç öğrenciler ve sanatçılar, doğanın içinde günlerce sanat üretiyor. Atölye kapsamında şimdilik 7 öğrenci ağırlanıyor. Burada düzenlenecek konferanslar ile de sanat dünyasının önemli isimleri Bodrum'da sanatseverlerle buluşacak. Projenin akademik koordinatörlüğünü üstlenen SABAH yazarı, Contemporary Istanbul Genel Koordinatörü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman da, önceki akşam bu kapsamda bir konuşma yaptı.

6-8 HAFTA SÜRECEK
"Bodrum Contemporary Art Campus", 12 ay boyunca uluslararası kurum ve üniversiteler ile iş birliği halinde; dünyaca tanınmış usta sanatçıların önderliğinde genç sanatçılarla 6-8 haftalık atölye-çalışmaları, geniş katılımlı akademik konferans ve paneller düzenleyerek dünya sanatçılarını ağırlayacak ve 100'ün üzerinde öğrenci ve genç sanatçıya eğitim imkanı sunacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bodrum'da sanat kampı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN