Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde "1 e 1" sergisi

Giriş Tarihi: 27.12.2013 13:38
Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesi içinde bulunan Yüksel Sabancı Sanat Merkezi genç tasarımcıların sergisine ev sahipliği yaptı. Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İletişim Tasarımı Bölümü öğrencileri ile İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü tarafından ortak düzenlenen "Fotoğraf – Grafik ve Tasarım " konseptli ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle açıldı.

Küratörlüğünü Prof. Ahmet ATAN'ın yaptığı sergide YTÜ, Sanat ve Tasarım Fakültesinden İletişim Tasarımı Bölümü Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. T. Emre YILDIRIM'ın ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Salih DENLİ'nin bölümlerinde ders alan öğrencilerin eserleri ve projeleri sergilendi.

Sergi, Yrd. Doç. Dr. Aslıhan ÖZEL ve Arş. Gör. Günsu YILMA'nın Klasik Kemençe ve Viyolonsel dinletileriyle açıldı. Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. İlhan ÖZKEÇECİ, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Bölüm Başkanı ve sergi küratörü Prof. Ahmet ATAN, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım ÜÇTUĞ sanat ve tasarım alanında kurumlar arası işbirliğinin önemine değinen mesajlar verirken Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail YÜKSEK kendisini temsilen gönderdiği yazıda "Bilim ve eğitim bizleri yola çıkartmıştır, sanatın güzelliği bir araya getirmiştir. Beraberliğimizin sürekli olması dileğiyle" diyerek Yıldız Teknik ve Kemerburgaz üniversitelerinin sanat fakülteleri arasında yapılan bu buluşmanın önemini ifade etti.

Açılışına İstanbul Aydın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Nuri Uçan'ın da konuk olarak katıldığı Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İletişim Tasarımı Bölümü öğrencileri ile İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü tarafından ortak düzenlenen "1 e 1" Sergisi 03. 01. 2014 tarihine kadar Y.T.Ü. Yüksel Sabancı Sanat Merkezi'nde görülebilir.

Y.T.Ü. Yüksel Sabancı Sanat Merkezi
Yıldız Teknik Üniversitesi, Beşiktaş Kampüsü
Barbaros Bulvarı/Beşiktaş/İSTANBUL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldız Teknik Üniversitesi’nde "1 e 1" sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN