Papa'nın karşısına çıkacaklar

Ünlü İsrailli keman sanatçısı Shlomo Mintz barış temalı "Umut Kemanları" projesi kapsamında, 27 Ocak'ta Roma'da Türk meslektaşıyla sahne alacağını açıkladı

Giriş Tarihi: 19.1.2014
Türk seyircisinin yakından tanıdığı dünyaca ünlü keman virtüözü Shlomo Mintz, 22 Ocak'ta İstanbul'da vereceği konser öncesi SABAH'a konuştu.

İSTANBULÇOK ÖZEL
İstanbul' daki bu konserin kendisi için çok özel olduğunu ifade eden İsrailli sanatçı, Türk sanatçılarla işbirliği yapma çabasında olduğunu belirtirken, 27 Ocak'ta Katolikler'in ruhani lideri Papa Francis'in huzurunda vereceği konserden bahsetti. "Umut Kemanları" adlı projede Türk keman virtüözü Cihat Aşkın'ın da yer alacağını açıklayan Mintz barış temalı projeyle ilgili şunları söyledi: Bu projenin geçmişi tarihin acı sayfalarına uzanıyor. Keman yapımcısı Amnon Weinstein 16 yılda sahipleri 2'nci Dünya Savaşı'nda ölen 20 kemanı restore etti. Biz farklı uluslardan sanatçılarla bu kemanları kullanarak konser veriyoruz. Amacımız barışçıl mesajımızı dünyanın dört bir yanına ulaştırmak: Müzikle uğraşanlara yaşama ve yeteneklerini kullanma hakkı verin, barışçıl uğraşını sürdürebilsin, sanatına onur katabilsin. Yeryüzünün farklı bölgelerinde uluslararası gerilimler, çatışmalar yaşanıyor. Mesajımız tüm bu ülkeler için geçerli. Roma'da vereceğimiz bu konserde barışın önemini vurgulayan konserler veren Türk sanatçı dostum Cihat Aşkın da bizimle olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Papa'nın karşısına çıkacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN