Ara Güler’in doktorundan flaş açıklama

Giriş Tarihi: 24.1.2014 16:08 Güncelleme Tarihi: 24.1.2014 16:13

Hastanede tedavisi süren ünlü fotoğrafçı Ara Güler’in durumuyla ilgili konuşan Uzm. Dr. İlhan Ocak, diyaliz programı bittikten sonra kendisini tekrar servise çıkartacaklarını söyledi.

Fotoğrafçı Ara Güler'in tedavisine devam ediliyor. Uzm. Dr. İlhan Ocak, ünlü fotoğrafçının durumuna ilişkin gazetecilere açıklama yaptı. Oca, "Ara Beyin kronik böbrek yetmezliği var. O nedenle bir diyaliz ihtiyacı oluyor dönem dönem. Fakat bu diyaliz ihtiyacı olmasına rağmen bazı sıkıntıları dolayısıyla tansiyonun düşük seyretmesi dolayısıyla bu diyaliz programını daha çok yoğun bakım koşullarında yapıyoruz. O nedenle zaman zaman yoğun bakıma alıyoruz.

Kendisinin şu anda morali yerinde, diğer parametreleri yerinde. Bu diyaliz programı bittikten sonra da tekrar servise çıkartacağız. Kronik böbrek yetmezliği olan hastaların diğer organlarında da değişiklikler ya da sıkıntılar olabiliyor. Bu tür sıkıntıları yaşlılığa bağlı diyoruz. Bunları diyaliz programına alırken de belli koşullarda yapıyoruz. O nedenle yoğun bakımda takibini sürdürüyoruz. Bilinci açık, kendisiyle konuşuyoruz. Birkaç kez servise çıkardık, diyaliz ihtiyacı arttığı zaman tekrar aşağı aldık. Yaşlılık nedeniyle bu programı özenle yapıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ara Güler’in doktorundan flaş açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN