Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Dâhi bir aktördü'

Oscar ödüllü ünlü oyuncu Philip Seymour Hoffman'ın evinde ölü bulunması, Hollywood'da şok etkisi yarattı. Ellen DeGeneres, Russel Brand gibi çok sayıda oyuncu Twitter'dan üzüntüsünü dile getirirken, film setinden bir kare paylaşan Gwayneth Paltrow altına "Dâhi bir aktördü" diye yazdı

Giriş Tarihi: 4.2.2014
Amerikalı yazar "Truman Capote" karakterini canlandırdığı rolüyle 2006'da "en iyi oyuncu" Oscar'ını alan 46 yaşındaki Philip Seymour Hoffman'ın pazar günü yaşadığı New York'taki evinde ölü bulunması Hollywood'u yasa boğarken, oyuncunun alkol ve uyuşturucu bağımlılığından bir türlü kurtulamamasının sonunu getirdiği yorumları yapıldı. Kentin Manhattan bölgesinde bir dairede kalan Hoffman'ı bulan kişiy ise yakın arkadaşı ve oyun yazarı David Bar Katz olarak açıklandı. Geçen sonbaharda ayrıldığı sevgilisi Mimi O'Donnell'in Katz'ı arayarak Hoffman'ın çiftin 10 yaşındaki oğlu Cooper, kızları 7 yaşındaki Tallulah ve 5 yaşındaki Willa'yı almaya gelmediğini bildirdiği ve Katz'ın bunun üzerine Hoffman'ın evine gittiği belirtiliyor.

AŞIRI DOZDA UYUŞTURUCU
İddiaya göre; Hoffman'ı evin banyosunda, üzerinde şort ve tişörtüyle, kolundaysa şırıngayla yerde yatarken bulan Katz, durumu hemen güvenliğe haber verdi. Geçen yıl alkol ve uyuşturucu rehabilitasyon kliniğinde yatan oyuncunun son olarak 19 Ocak'ta Utah'taki Sundance Film Festivali'ndeki haliyse aslında iyi bir durumda olmadığını gösteriyordu. "A Most Wanted Man and God's Pocket" isimli yeni filminin tanıtımı için Willem Dafoe ve Rachel McAdams ile kırmızı halıda yürüyen ünlü oyuncunun sağlıklı görünmediği ve yüzünün oldukça solgun olduğu gözden kaçmamıştı. New York polisi henüz resmi açıklama yapmazken, ölüm nedeninin aşırı dozda eroin olduğu tahmin ediliyor. Hollywood ve eğlence dünyası Hoffman'ın ölümüyle şoka girdi. Ellen DeGeneres, Whoopi Goldberg, Lea Michele, Channing Tatum, Russel Brand ve daha pek çok oyuncu Twitter'dan üzüntülerini dile getirirken, "Talented Mr Ripley" filmindeki rol arkadaşı Gwyneth Paltrow film setinden bir fotoğraf karesi paylaştı. Paltrow, fotoğrafın altına "Dâhi bir aktördü" yazarak arkadaşını andı. 1998'e ait karede Hoffman ve Paltrow, filmin diğer oyuncusu Jude Law ile birlikte görülüyor. Jeff Bridges ise 1998'de gösterimde olan "The Big Lebowski" isimli filmden bir kareyi Facebook'tan paylaştı. Sinema eleştirmenleri oyuncunun alkol ve uyuşturucu batağından çıkamadığını, diğer yandan da insani yönü çok kuvvetli olan müthiş bir oyuncu olduğu yorumunu yaptı.

AL PACİNO'YLA KIYASLANIYORDU

Guardian gazetesi, Hoffman'ın son zamanlarda insanlardan uzak yaşamayı seven ve sosyalleşmek istemeyen bir kişi haline geldiği yorumunda bulundu. Oyuncu, 8 yıl önce CBS kanalında yayımlanan "60 Minutes" programında uyuşturucuyla genç yaşta tanışmasını anlatmıştı. Oyunculuğa 1991'de Law&Order isimli diziyle başlayan Hoffman, ilk kez 22 yaşında rehabilitasyon kliniğine gittiğini çünkü hayatından endişe ettiğini söylemişti. Amerikalı sinema eleştirmenlerinin oyunculuk konusunda Al Pacino ve Jack Nicholson ile karşılaştırdığı Hoffman'ın rol aldığı önemli filmler arasında "Boogie Nights", "The Big Lebowski", "Talented Mr Ripley", "Mission Impossible 2" ve "Hunger Games" yer alıyor.

EVDE 8 ADET EROİN PAKETİ
NEW York polisi Hoffman'ın evinde, Kupa Ası ve Maça Ası gibi farklı isimler verilen 8 adet eroin paketi buldu. Daha çok kanser hastalarının acısını dindirmek için kullanılan fentanil isimli madde ile eroinin ölümcül karışımından oluşan paketlere, New York'ta 2008'den bu yana rastlanmadığı belirtiliyor. Fentanilin morfinden 100 kat güçlü bir kimyasal madde olduğu biliniyor. Oyuncunun ölümünü bu karışıma bağlayan polis, ABD'nin doğusunda 100'den fazla ölüme neden olan Kupa Ası, Maça Ası, Gelir Vergisi, Theraflu gibi isimler verilen karışımın son derece tehlikeli olduğunu söylüyor.

KOLUNDA ŞIRINGAYLA...
Geçtiğimiz yıl uyuşturucu kliniğinde yatan Hoffman'ın, evinde üzerinde şort ve tişörtüyle, kolunda ise şırıngayla yerde yatarken bulunduğu belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Dâhi bir aktördü'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN