'nın çalınmasındaki sır

Çoksatan 'Cahillikler' serisinin ekibi, bu kez de “zengin bir hayret ve zevk tortusu” ile karşınızda: Hepsi Gerçek

Giriş Tarihi: 5.2.2014 11:44 Güncelleme Tarihi: 5.2.2014 15:42
Cahillikler serisinin ekibi şimdi de 'Hepsi Gerçek' kitabını kaleme aldı.

Hayat 'Hepsi Gerçek'le hem daha eğlenceli, hem daha kolay! Bu hap bilgi seçmesinde neler yok ki? Yine cehaletimizi giderme gayreti içindeler: Pamukhelvanın çeşitli dillerdeki isimleri ve anlamlarından tutun da koyuna köri yedirince ne olacağına varana kadar, akla gelmedik bilgilerle donatılacaksınız. Örneğin, İspanyol Engizisyonu aniden gelmez, 30 gün önceden haber verirmiş. Saddam'ın sığınağını tasarlayan kişi, Hitler'in sığınağını yapan kadının torunuymuş. Mona Lisa 1911'de Louvre'dan çalındığında şüphelilerden biri Picasso'ymuş.

Devirden devire, ülkeden ülkeye geziniyoruz. Olağandışı kelimelerin anlamları, yaşadığımız dünyaya ilişkin daha somut bilgiler, uzay, virüsler, hayvanlar, tabiat olayları, futbol, İnternet. ABD başkanlarının kimi özellikleri, sanatçıların alışkanlıkları ve çalışma şekilleri, ünlülerin daha önceki meslekleri: Ho Chi Minh stajyer pasta şefi, Magritte duvar kâğıdı tasarımcısı, Kazanova ise kütüphaneci.

Liechtenstein'a gidecekseniz, 22 Ağustos'u seçin. O gün hükümdar Prens II. Hans-Adam bütün tebasına evinde parti veriyor, araya karışıverirsiniz. Vatikan'ı da unutun, bankomatlar Latince talimat veriyor.

Hepsi Gerçek NTV Yayınları etiketiyle yayımlandı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mona Lisa'nın çalınmasındaki sır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN