Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hollywood'da en çok 'erkekler' kazanıyor

Giriş Tarihi: 25.2.2014

ABD'de "en çok kazanan oyuncular" listesinde ilk ona giren tek kadın oyuncu, Angelina Jolie oldu

Hollywood'da var olan "erkekler dünyası" The Women's Media Center isimli kuruluşun yaptığı çalışmayla bir kez daha kanıtlandı. Kuruluşun, "en çok kazanan oyuncular" listesinde ilk ona giren tek kadın oyuncu Angelina Jolie oldu. Hollywood'da kadın ve erkek oyuncular arasındaki ücret farkını açıkça ortaya koyan araştırmada "en çok kazanan erkek oyuncu," 75 milyon dolarla (164 milyon TL) 48 yaşındaki Robert Downey JR olurken, Angelina Jolie "en çok kazanan kadın oyuncu" listesinde 33 milyon dolarla (72 milyon TL) birinci sırada yer aldı. Araştırmada, en çok kazanan erkeklerin 40 yaşın üstünde olduğunu görüldü. Ancak bu genellemeye kadınlar listesinde rastlanmadı. Kadın oyuncular listesinde sadece Jennifer Aniston, Sandra Bullock ve Julia Roberts 40 yaşın üzerinde. DIŞ HABERLER

YIllık geliri 75 milyon dolar
Media Center'a göre en çok kazanan erkek oyuncular sırasıyla; Robert Downey JR. (75 milyon dolar), Channing Tatum (60 milyon dolar), Hugh Jackman (55 milyon dolar), Mark Whalberg (51 milyon dolar), Dwayne Johnson (46 milyon dolar), Leonardo Di Caprio (38 milyon dolar), Adam Sandler (36,5 milyon dolar), Tom Cruise (35 milyon dolar), Denzel Washington (33 milyon dolar).

Kadınların lideri Angelina Jolie
En çok kazanan kadın oyuncularsa şöyle: Angelina Jolie (33 milyon dolar), Jennifer Lawrence (26 milyon dolar), Kristen Stewart (21.5 milyon dolar), Jennifer Aniston (20 milyon dolar), Emma Stone (16 milyon dolar), Charlize Theron (15 milyon dolar), Sandra Bullock (14 milyon dolar), Natalie Portman (14 milyon dolar), Mila Kunis (11 milyon dolar), Julia Roberts (11 milyon dolar).

Gişe rekortmeni lübnan'da...
Hollywood'un en çok kazanan kadın oyuncusu olan Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği Özel Temsilcisi Angelina Jolie, Lübnan'daki Suriyeli sığınmacıları ziyaret etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollywood'da en çok 'erkekler' kazanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN