'dan büyük sürpriz

Öğrencilerin, araştırmacıların ve boş vakitlerinde canı sıkılanların ortak noktası , tüm konularını basmaya hazırlanıyor. Indiegogo üzerinde başlatılan proje ile 1.000 ciltlik Wikipedia Ansiklopedisi basılacak.

Giriş Tarihi: 25.2.2014 17:29 Güncelleme Tarihi: 25.2.2014 17:54
PediaPress isimi yayıncılık firmasıyla anlaşan , Indiegogo'dan gelecek kaynaklar sayesinde, site üzerindeki içeriği yazılı hale getirip, fiziksel gerçeklik kazandıracak. Projenin tamamlanabilmesi için 50.000 Dolar gerekiyor. Şimdilik 2.170 Dolar toplayan projenin 51 günü var.

Bu süre içerisinde projenin tamamlanabileceği düşünülüyor. Öte yandan bu basım işleminin birçok zorluğu var. 2001 yılında yayın hayatına başlayan Wikipedia'da sadece İngilizce seçeneğinde 2.6 Milyar kelime var. Zaten Wikipedia sadece İngilizce'yi kapsayan konuları bastırmayı planlıyor.

1.000 adet kitabın her biri 1.200 sayfa olacak. A harfinden Z harfine kadar sıralanacak kitaplar 1,193,014. sayfada son bulacak. Başlıkla ilişkin referanslar ve görseller de siyah-beyaz olarak eklenecek.

Kitaplar basıldığında ilk olarak Ağustos ayında Londra'da düzenlenecek Wikimania toplantısı sırasında sergilenecek. Yaklaşık 10 metre uzunluğunda olan kitaplık daha sonrasında dünya seyahatine çıkacak. Wikipedia'nın açıklamasına göre bu kitaplık dünyanın birçok ülkesine konuk olacak ve ziyaretçilerine sunulacak.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Wikipedia'dan büyük sürpriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN