Kitap için istikamet: Yeşilköy

, 1-9 Mart 2014 tarihinde Yeşilköy CNR EXPO'da yapılacak. Fuarın teması medya ve çocuk oldu.

Giriş Tarihi: 26.2.2014 11:43
, 250 marka ve 150'nin üzerinde yayınevinin ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla 1-9 Mart tarihlerinde Yeşilköy'deki CNR EXPO'da CNR Kitap Fuarı düzenlenecek. Ana teması "Sosyal Medya ve Çocuk" olarak belirlenen fuar, 20 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek.

CNR EXPO'da ilk kez düzenlenecek fuarla ilgili bilgi veren Basın Yayın Birliği Başkanı Münir Üstün, sektörün ve özellikle İstanbul'un yeni bir kitap fuarına ihtiyacı olduğunu söyledi. Üstün, İstanbul için bir kitap fuarının yeterli olmadığını belirterek, "Nihayet Basın Yayın Birliği'nin de çabalarıyla şehrin özlemi sona eriyor. İstanbul'un yeni kitap fuarı, CNR EXPO Yeşilköy'de, şehrin neredeyse kalbinde metro, metrobüs, tramvay, Marmaray gibi tüm majör ulaşım araçlarına yakın bir lokasyonda düzenlenecek" ifadelerini kullandı. Fuarın çocuk ve yetişkinler için sürpriz etkinlikleri olduğunu aktaran Üstün, "CNR Kitap Fuarı, her görüşten yayıncının ve kitapseverin buluşacağı tam bir kitap karnavalı halinde geçecek" dedi.


SOSYAL MEDYADA YARIŞACAKLAR


Öğrencilerin sosyal medya üzerinden katılacağı yarışmalarda çeşitli ödüller dağıtılacak. Telif hakkı ihlallerine ilişkin öğretmelerin geliştireceği yarışma ise "buhangikitap.com" üzerinden gerçekleşecek.

GİRİŞLER ÜCRETSİZ


Fuara 250 marka ve 150'nin üzerinde yayınevi katılacak. Fuarda çocuk, eğitim, dini ve dünyaca ünlü yayınevlerine ait kitaplar sergilenecek. Öğretmenler, öğrenciler, yayıncılar, kitabevleri, kütüphaneciler, tercüme büroları, gazeteciler, yazarlar, editörler, yayınevi, yazar telif ajansları ve okurların hedef ziyaretçi olarak belirlendiği fuara giriş ücretsiz olacak.
BUGÜN NELER OLDU
BENZER HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Kitap için istikamet: Yeşilköy
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN