Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Gümüş Keman' Nicola Benedetti Lütfi Kırdar'da

'Gümüş Keman' Nicola Benedetti ve genç yetenek Leonard Elschenbroich, Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşliğinde İstanbul Lütfi Kırdar Auditorium'da.

Giriş Tarihi: 7.3.2014 10:36
2012 yılının Brit Klasik Müzik Ödülleri'nde en iyi kadın sanatçı seçilen Nicola Benedetti, "gümüş keman"ını BİFO izleyenleri ile buluşturacak.

Dünya çapında otorite olarak kabul edilen klasik müzik basını ve uzmanlardan övgüler alan Benedetti, dinamizmi ve sahne hâkimiyeti ile hayranlarını büyüleyerek hem günümüzün genç sanatçılarına hem de tecrübeli klasik müzik dinleyicilerine esin kaynağı oluyor. Benedetti ile sahneyi paylaşacak olan Leonard Elschenbroich de solist olarak Londra Filarmoni, Basel Senfoni, İsveç Radyo Senfoni ve St. Petersburg Filarmoni Orkestraları ile çalmış, 2009 yılının Leonard Bernstein, 2012 yılının BBC Yeni Kuşak Sanatçısı ödüllerinin sahibi olmuş çok parlak bir genç yetenek. İkilinin sahne üzerindeki uyumu Avrupa'daki pek çok önemli festivalde tescillendi. Her iki sanatçı da oda müziği repertuvarı için seçtikleri yapıtlar ile farklarını ortaya koyuyorlar. Benedetti ve Elschenbroich ikilisinin sunacağı Brahms'ın İkili Konçertosu'nun ardından BİFO, senfoni repertuvarının temel yapıtlarından birini, Bruckner'in tamamladığı son senfoni olan ve "Apocalyptical" başlığı ile tanınan 8. Senfonisi'ni seslendirecek.

Sascha Goetzel: Şef
Nicola Benedetti: Keman
Leonard Elschenbroich: Viyolonsel

Brahms: İkili Konçerto, Keman ve Viyolonsel için, La minör, Op. 102
Bruckner: 8. Senfoni, Do minör (1890 versiyonu)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gümüş Keman' Nicola Benedetti Lütfi Kırdar'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN