Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Instagramdan kitaba giden yol: Instanbul

’in “İnstanbul / Instagram’da İstanbul Fotoğrafları” kitabı 100’ü aşkın İstanbul karesinden oluşuyor.

Giriş Tarihi: 29.3.2014 15:45 Güncelleme Tarihi: 29.3.2014 15:51
Sosyal paylaşım sitesi Instagram'da 600 bini geçkin takipçisiyle dünyanın tanınmış yıldızlarını bile geride bırakan 'in "İnstanbul / Instagram'da İstanbul Fotoğrafları" kitabı, Instagram'da yayınladığı ve 2010 yılından bu yana çektiği 100'ü aşkın İstanbul karesinden oluşuyor.

Bir yandan şehrin imzası niteliği taşıyan mekânlarda alışkın olmadığımız sahneleri yansıtırken, bir yandan da İstanbul'un pek tanık olmadığımız sokaklarındaki yaşama tanıklık ediyor. Bir sokak fotoğrafçısı olan ve kendisini "hikâye anlatıcısı" olarak tanımlayan Mustafa Seven'in her fotoğrafında ayrı bir öykü yer alıyor.

KİTAPTAN İSTANBUL KARELERİ İÇİN TIKLAYIN
"İnstanbul", Seven'in şehrin insanlarına, sokaklarına, sokak hayvanlarına ve "İstanbul'un mobilyaları" diye tanımladığı köprülerine, meydanlarına, vapurlarına olan bakış açısını yansıtıyor.

Mustafa Seven hakkında


1974 yılında Sivas'ta doğan Seven, uzun yıllar farklı günlük gazetelerde foto muhabirliği ve fotoğraf editörlüğü yaptı. "Hayata tanıklık etmek" diye tarif ettiği sokak fotoğrafçılığı konusunda önemli isimlerden biri haline geldi. Seven, reklam fotoğrafçılığının yanı sıra yurtiçi ve dışında özel fotoğraf projeleri gerçekleştiriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Instagramdan kitaba giden yol: Instanbul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN