Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Apple'ın CEO'su çıldırdı

Steve Jobs'ın ölümünden sonra kaleme alınan "Steve Jobs sonrası Apple" kitabını okuduktan sonra Apple'ın şu anki CEO'su tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 1.4.2014 10:20
Apple'ın yaratıcısı Steve Jobs'un ve şirketin hakkında kitaplar yazılmaya hala devam ediliyor. Bu kitaplar tufanına bir yenisi daha eklendi. Geçmişte The Wall Street Journal'da çalışan Yukari Iwatani Kane tarafından yazılan kitabın adı: "Haunted Empire: Apple after Steve Jobs (Steve Jobs sonrası Apple)."

HarperBusiness tarafından yayımlanan Kane'in bu yeni kitabının ana teması, Jobs'un ölümünün ardından Apple'ın bir gerileme döneminde olduğu düşüncesi... Kane'in bu fikrine Apple'ın CEO'su tepki gösterip karşı çıktı. O kadar ki, Cook, Kane'in kitabı hakkında bahsederken "saçmalık" gibi bir ifade kullanmaktan bile geri kalmıyor: "Bu saçmalık, Apple hakkında okuduğum bazı diğer kitaplardan bile daha fazla. (Bu durum) Apple'ı, Steve'i veya firmadaki herhangi başka birini yakalamaktan çok uzak."

Cook'un açıklaması "Apple'ın her gün ellerinden gelenin en iyisini yapmak, dünyanın en iyi ürünlerini üretmek, evren üzerinde bir iz bırakmak ve bulduklarından daha iyi bir şekilde bırakmak için çalışmaya gelen 85.000'in üzerinde çalışanı var. Bu, ilk günden beri Apple'ın kalbi olmuştur ve onlarca yıl boyunca böyle olmaya devam edecektir. Geleceğimizden oldukça eminim" cümleleri ile devam ediyor.

Kane ise, Cook'un "saçmalık" yorumuna son derece sakin cevaplar veriyor. Kitabının amacının Jobs sonrası Apple hakkında bir tartışma başlatmak olduğunu söyleyen Kane, aldığı tepkinin kitabının "hassas bir noktaya değinmiş olmasından" dolayı olduğunu düşünüyor ve istediği tartışmayı başlattığı için memnun olduğunu belirtiyor. Kitapta ulaştığı sonuçların kendisini de şaşırttığını söyleyen Kane, yaratılan duygusallığı anladığını belirtiyor ve Apple'daki herhangi biri ile konu hakkında halka açık veya özel bir şekilde konuşmaktan mutlu olacağını bildirmeyi de unutmuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple'ın CEO'su çıldırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN