Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dediklerimi anlıyor cevap veremiyor

Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri adayları açıklandı. Münir Özkul adına onur ödülü alan kızı Güner Özkul "Babamın sağlık durumu pek iyi değil" dedi

Tiyatro alanında Türkiye'nin en prestijli ve uzun soluklu ödülü olarak görülen Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nin 2014 adayları, önceki akşam İstanbul Hasköy'deki Rahmi Koç Müzesi'nde düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri İcra Kurulu Başkanı Salih Başağa, Yapı Kredi Sanat Danışmanı Haldun Dormen, Jüri Başkanı Tijen Par ile jüri üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısında özel ödüle layık görülen isimler de belli oldu: Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü'ne Münir Özkul; Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü'ne Ahmet Sami Özbudak, Yapı Kredi Özel Ödülü'ne ise Prof. Dr. Zehra İpşiroğlu layık görüldü. Uzun yıllar süren rahatsızlığı nedeniyle zor günler geçiren Münir Özkul'u temsilen törene kızı Güner Özkul katıldı. "İnsanın yaşarken onur ödülü alması çok güzel" diyen Özkul duygulu bir konuşma yaptı. Özkul "Babamın adına aldığım ilk onur ödülü değil ama bunun çok ayrı bir anlamı var bizim için. Çünkü Muhsin Ertuğrul babamın hocalarındandı, Münir Özkul olmasında çok emeği geçen biriydi. Muhsin Ertuğrul adına verilen özel ödülü almak çok önemli" dedi. Güner Özkul, babasının sağlık durumuyla ilgili de bilgi verdi ve şöyle dedi: "Sağlığı pek parlak değil. Çok fazla iletişim halinde değiliz. Bizim dediklerimizi anlıyor ama cevap veremiyor. Onu bu halde görmek bizi üzüyor ama varlığı bile yetiyor. Keşke kendisine verilen ödülleri gelip beraber alabilseydik." Afife Tiyatro Ödülü adaylarına Tiyatro Adam'ın bu sezon adından çokça bahsettiren "Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı" adlı oyunu damga vurdu. Brecht'in oyunu 7 dalda aday gösterildi. 18'inci Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, 28 Nisan'da Haliç Kongre Merkezi'nde yapılacak törenle sahiplerini bulacak.

ÖNE ÇIKAN ÖDÜLLER
En Başarılı Yönetmen: Ümit Aydoğdu (Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı) / Serdar Biliş (Savaş) / Yeşim Özsoy Gülan (İz) / Oğuz Utku Güneş (Örümcek Kadının Öpücüğü) / Işıl Kasapoğlu (Hamlet)
En Başarılı Kadın Oyuncu: Tülay Günal (Yaşamaya Dair) / Melike Güner (Tavşan Deliği) / Özge Özder (Müziksiz Evin Konukları) / Tilbe Saran (Savaş) / Zerrin Tekindor (Kim Korkar Hain Kurttan)
En Başarılı Erkek Oyuncu: Enis Arıkan (Garaj) / Gökhan Azlağ (Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı) / Tardu Flordun (Kim Korkar Hain Kurttan) / Göktay Tosun (Örümcek Kadının Öpücüğü) / Bülent Emin Yarar (Hamlet)
En Başarılı Prodüksiyon: Galata Perform (İz) / Oyun Atölyesi (Kim Korkar Hain Kurttan) / Tiyatro Adam (Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı) / Tiyatro Kare (Müziksiz Evin Konukları) / Tiyatro Pürtelaş (Savaş)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dediklerimi anlıyor cevap veremiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN