İki tiyatro oyunundan uyuşturucu karşıtı mesaj

Giriş Tarihi: 10.4.2014

Craft Tiyatro'nun yeni oyunu 'Kalp Düğümü' ile Tiyatro Sahnekarlar'ın bu sezon sahneye koyduğu 'Sersefil', uyuşturucu bağımlılığı sorununa dikkat çekiyor

Tiyatro dünyasında bu sıralar, aynı konuyu ele alan iki farklı oyun konuşuluyor. İki oyun da uyuşturucu bağımlılığı konusunu anlatarak bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Ünlü oyuncu Volkan Severcan'ın kurduğu Tiyatro Sahnekarlar, yeni oyunu Sersefil'de; uyuşturucu bağımlılığının gölgesindeki tutkulu bir aşk hikayesini anlatıyor.

18 ŞEHİRDE SAHNELENECEK

Korhan Abay'ın yazdığı, Bora Severcan'ın yönettiği oyun, önceki akşam Ortaköy Afife Jale Sahnesi'nde özel bir gösterim yaptı. Volkan Severcan, Melda Gür, Pelin Akil ve Sefa Zengin'in başrollerini üstlendiği oyuna, izleyiciler büyük ilgi gösterdi. Kültür Turizm Bakanlığı ve Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından desteklenen oyun, Türkiye turnesine çıkarak 18 şehirde sahnelenecek. Craft Tiyatro ise yeni oyunu 'Kalp Düğümü'nün prömiyerini önceki akşam gerçekleştirdi. David Eldgride'in yazdığı, Çağ Çalışkur'un yönettiği oyunda; İpek Bilgin, Melisa Sözen, Ezgi Çelik, Erkan Köstendil ve Melisa Doğu rol alıyor. Oyun; 'Bağımlılığın insan hayatında sadece bir türü mü vardır? Aile de başlı başına en büyük bağımlılık değil midir?' sorularına yanıt arıyor. 'Kalp Düğümü'; uyuşturucu batağındaki TV sunucusu 'Lucy', avukat abla 'Angela' ve alkolik anne 'Barbara'nın çevresinde gelişen aile içi çatışmaları konu alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki tiyatro oyunundan uyuşturucu karşıtı mesaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN