Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sakıp Ağa'nın sesinden Gesi Bağları

Giriş Tarihi: 10.4.2014 15:32 Güncelleme Tarihi: 10.4.2014 16:41

İş hayatındaki başarılarıyla şirketlerini dünya devleri arasına sokan renkli kişiliğiyle çok sevilen rahmetli iş adamı Gesi Bağları türküsünü yıllar önce söylemiş.

İş hayatındaki başarılarının yanı sıra engellilere yardımlarıyla da tanınan merhum iş adamı , vefatından bir yıl önce AB Özürlüler Yılı kapsamında hazırlanan kamu spotunda rol aldı.

İlk kez yayınlanacak


Engelliler konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan kamu spotunda "En büyük servet sevgidir sevgi/En büyük kazanç paylaşmaktır/Herkes kendine düşen görevi yaparsa ne güzel olur" ifadelerini kullanan merhum Sabancı, doğduğu Kayseri yöresine ait "Gesi Bağları" türküsünü seslendirdi. Kamu spotu ilk kez ekranlarda yayınlanacak.

Engelli oğlu önemli bir dönüm noktası oldu


Sabancı'nın hayatında, 1970'te dünyaya gelen zihinsel engelli oğlu Metin, önemli bir dönüm noktası oldu. Oğlunun tedavisi için ABD ve Avrupa ülkelerinde bir çok hastane ve doktora başvuran Sakıp Sabancı, tamamen iyileşme olanağı olmayan bu hastalıktan muzdarip pek çok gence yardım için 1976'da Erol Sabancı Spastik Çocuklar Tedavi Eğitim Merkezi ile 1996'da Metin Sabancı Spastik Çocuklar ve Gençler Eğitim ve Üretim Rehabilitasyon Merkezi'ni kurdu. Sakıp Sabancı, ömrü boyunca engellilere yardım konusunda önemli çalışmalar yaptı.

İŞTE SAKIP AĞA'NIN SESİNDEN GESİ BAĞLARI

Sakıp Ağa'dan öğütler


Hayatı boyunca sosyal sorumluluk projelerine de destek veren Sakıp Sabancı, vefatından bir yıl önce, 2003'te İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından AB Özürlüler Yılı kapsamında hazırlanan kamu spotunda kameraların önüne geçti.

Engellilik konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan kamu spotunun Emirgan'daki Sabancı Müzesi'nde çekilen bölümünde rol alan Sakıp Sabancı, "En büyük servet sevgidir sevgi/En büyük kazanç paylaşmaktır/Herkes kendine düşen görevi yaparsa ne güzel olur" ifadelerini kullandıktan sonra bir süre dünyaya geldiği Kayseri yöresine ait "Gesi Bağları" türküsünü seslendirdi.

Kamu spotu, Sakıp Sabancı'nın vefatının 10. yılında AA ile paylaşıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sakıp Ağa'nın sesinden Gesi Bağları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN