Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CRR'de “Dört seçkin virtüöz, bir quartet”

CRR, dünyaca ünlü, seçkin bir guruba daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 16.4.2014 11:05 Güncelleme Tarihi: 16.4.2014 11:06
Venezuela'nın tüm dünyada başarısını kanıtlamış eğitim sistemi "El Sistema" nın klasik müzik dünyasına kazandırdığı Simon Bolivar String Quartet, Mendelssohn, Beethoven ve Brahms'ın eserlerinden oluşan seçkin bir repertuar ile İstanbullu müzikseverlerin karşısına çıkıyor.

El Sistema ideallerin gerçeğe dönüştüğü , genç müzisyenlerin sosyal değişimlerini destekleyen ve yeni bakış açıları kazandıran bir sistemdir. Kurulduğu günden, bugüne kadar iki milyon çocuğa ulaşmış olan El Sistema, günümüzde 400,000 müzisyen adayı ile beraber bir çok yeni sanatçıyı müziğe kazandırmayı başarmış, bu alandaki en önemli sosyal sorumluluk projesidir.

Simon Bolivar Senfoni Orkestrası'nın grup şeflerinden oluşan dörtlü, bugüne kadar Claudio Abbado, Sir Simon Rattle ve El Sistema'nın yetiştirdiği, adı şimdiden efsanevi orkestra şefleri ile beraber anılan ünlü orkestra şefi Gustavo Dudamel gibi klasik müzik dünyasının en önemli orkestra şefleri ile çalışma fırsatı bulmuştur. Quartet, Amerika, Avrupa ve Asya'da pek çok performans gerçekleştirmiş, aynı zamanda eğitim programlarının bir parçası olmuştur. Şimdiye kadar Cuarteto Latinoamericano, Berlin Philharmonic String Quartet, Chilingirian String Quartet,
Cleveland Sting Quartet ve Venezuella Gençlik ve Çocuk orkestralarının kurucularından kemancı Ulyses Ascanio ile çalışmıştır.

2010 yılında İngiltere'de Edinburgh Uluslararası Festivalinde The Queen Elizabeth Hall, St. George's Hall gibi önemli salonlarda konser veren Simon Bolivar String Quartet, 2011 ve 2012 yıllarında Kanada ve Japonya' da başarılı turneler gerçekleştirmiş, gittiği her ülkede büyük yankı uyandırmıştır. 2013 yılında Deutsche Grammophon etiketiyle ilk albümleri müzik marketlerde yerini almıştır. Albümde Latin Amerika'nın en önemli bestecilerinden Alberto Ginastera, Antonín Dvorák ve 20. Yüzyılın önemli Rus bestecilerinden Dimitri Shostakovich' in eserleri yer almaktadır.

Simon Bolivar String Quartet, 24 Nisan günü CRR Konser Salonu'nda müzikseverler ile buluşuyor!

Program:

F . Mendelssohn Yaylı Sazlar için La minor Dörtlü ,Op 13
L.V Beethoven. Grosse Fuge Op. 133
J. Brahms Yaylı Sazlar için Do minor Dörtlü , N.1 Op 51.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CRR'de “Dört seçkin virtüöz, bir quartet”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN