Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlü oyuncu Koçu Anthony Vincent Bova eğitime geliyor

Türkiye'deki ilk workshop Studio olma özelliği taşıyan Uniact Studio 16-17-18 Mayıs'ta 6.kez Eric Morris metodu New York Resmi Temsilcisi ünlü oyuncu Koçu Anthony Vincent Bova'yı ağırlıyor.

Giriş Tarihi: 17.4.2014 17:19 Güncelleme Tarihi: 17.4.2014 17:19
Türkiye'deki ilk workshop Studio olma özelliği taşıyan Uniact Studio 16-17-18 Mayıs'ta 6.kez Eric Morris metodu New York Resmi Temsilcisi ünlü oyuncu Koçu Anthony Vincent Bova'yı ağırlıyor.. .

Anthony Vincent Bova 16-17-18 Mayıs tarihlerinde üç gün boyunca "alt kişilik" çalışması yaparak Türk oyuncularla buluşacak.

Seçimsel bir yaklaşım olan,ve sadece bu seçimsel yaklaşım üzerinden bir oyunculuk sistemi yaratabilen alt kişilik kavramında bu seçimsel yaklaşım Carl Jung'un teoremine dayanmaktadır. Eric Morris bu teoremi oyuncunun normal gerçekliğinin dışındaki birçok başka gerçekliği yaratmasını sağlayacak biçimde başkalaştırmış ve oyunculuk tekniği haline getirmiştir.

Düzenlenecek workshopta, aktörler bu seçimsel yaklaşımı deneyimledikleri süre boyunca alt kişiliklerinin farkına varacak, keşfedecek, monolog ya da sahnelerine uygulayabilecekler.

Anthony Vincent Bova hakkında

20 yılı aşkın süredir özellikle Amerika'da en gözde Hollywood oyuncularının oyuncu koçluğunu yapan Eric Morris'in yaratmış olduğu özel tekniğin New York temsilcisi Anthony Vincent Bova, kurucusu olduğu 'Bova Actors Workshop' ile Times Square 'Ionica Theater'da halen sanat direktörlüğü görevini yürütmekte ve 2014'te yayınlanacak ilk kitabını yazmaktadır.

Tükiye'de yılda 2 defa Uniact Studio'da Eric Morris metdonun eğitimlerini veren Anthony Vincent Bova ülkemizden sayısız oyuncu ile çalışmıştır

Anthony Vincent Bova Türkiye Referansları


Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Selma Ergeç, Burçin Terzioğlu, Burcu Kara, Cansu Dere, Esra Akkaya, Azra Akın, Esra Dermancıoğlu, Kıvanç Kasabalı, Murat Yıldırım, Sedef Avcı, Serkan Altınorak, Berrak Tüzünağaç, Sinem Kobal, Esra Akkaya Saadet Işıl Aksoy, Ayça Erturan, Şükrü Özyıldız, Ayla Algan, Bahçeşehir Üniversitesi

Eric Morris Metodu hakkında


Çağımızın en önemli tiyatro kuramcılarından biri olarak kabul edilen Eric Morris'in geliştirdiği ve onun adıyla anılan 'Eric Morris Metodu' hızlı oyunculuk çözümleri ve uzun kuramsal konuşmalarla oyuncunun kafasını karıştırmak yerine eğitimciye bağlı olmaksızın kendi tarzını oluşturmasını amaçlıyor.

Morris metodu, yalnızca 'yapan' değil, 'olan', 'oynayan' değil, 'gerçek yaşamdan an ve anlar oluşturan' bir oyunculuk yaratmayı hedefliyor. Metodda, öncelikle oyuncuların kendilerini ifade etmelerine engel olacak ne varsa ortadan kaldırılırken, işçilik kısmında ise oyuncuya oynadığı karakteri nasıl 'gerçek' yapacağı anlatılıyor.

Eric Morris metodu Yurt Dışı Referansları


Jack Nicholson, Greg Mullavey, Sue Lyon, Michael Parks, Linda Crystal, Teri Garr, Arnold Schwarzenegger, Johnny Depp ve Matthew Fox

Daha fazla detaylı bilgiye info@uniactstudio.com.tr adresinden ulaşilabilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü oyuncu Koçu Anthony Vincent Bova eğitime geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN