Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soma için sahne aldı

Dans Topluluğu, Soma'daki maden faciasında yaşamını yitiren işçilerin aileleri yararına sahne aldı.

Giriş Tarihi: 21.5.2014 10:34 Güncelleme Tarihi: 21.5.2014 14:46
Genel Sanat Yönetmenliğini Mustafa Erdoğan'ın yaptığı Dans Topluluğu, Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasında yaşamını yitiren işçilerin aileleri yararına gösteri düzenledi.

Gloria Aspendos Arena'da gerçekleştirilen ve 2 saat süren gösteriyi, aralarında yerli ve yabancı turistlerin de bulunduğu yaklaşık 3 bin kişi izledi. Soma'daki maden faciasında yaşamını yitiren işçileri konu alan bir koreografi de düzenleyen dans topluluğun performansı, seyirciler tarafından uzun süre alkış aldı. Gösteriden elde edilecek gelir, Soma'da hayatını kaybeden işçilerin ailelerine bağışlanacak.

MUSTAFA ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI İÇİN TIKLAYINAnadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün elde edilecek bütün gelirin, Soma'da meydana gelen faciada yaşamını kaybeden işçilerin ailelerine bağışlanacağını söyledi.

Gösteride Soma'da hayatını kaybeden işçiler için ayrı bir koreografi de hazırladıklarını ifade eden Erdoğan, "Oyunun girişinde yer alacak koreografiyi, rahmetli sinema ve tiyatro oyuncusu Tuncel Kurtiz'in madencileri anlatan şiiriyle destekledik. Bir daha Türkiye'de böyle facianın yaşanmamasını diliyorum. Umarım Somalılara yeteri kadar destek oluruz" dedi.

Erdoğan, Antalya'da kasım ayına kadar gösterilere devam edeceklerini ve gelecek ay 3 temsil daha sahneleyeceklerini belirterek, "Daha sonra Almanya, Azerbaycan, Tunus, Filistin, Ürdün, Belçika ve Hollanda'da sahne alacağız. Ayrıca Çin ve Rusya'da da turneler devam ediyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu Ateşi Soma için sahne aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN