Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İran'da Türk günleri sergisi

Giriş Tarihi: 2.6.2014 11:49

Yunus Emre Enstitüsü tarafından, Türk kültür ve sanatını tanıtmak amacıyla İran'ın başkenti Tahran'da "Türkiye'den Renkler ve Sesler" kültür günleri düzenlendi.

Tahran Büyükelçiliği'nin desteği ve PTT Genel Müdürlüğü işbirliğiyle Yunus Emre Enstitüsünce gerçekleştirilen etkinlikte fotoğraf sanatçısı Mustafa Dedeoğlu'nun "Aşura Fotoğrafları", "Hasan Aydın Çizgileri", "Seyyah-ı Alem Evliya Çelebi" ve "PTT Nadir Pullar" sergileri açıldı.

İran'ın en prestijli ve meşhur sanat galerilerinden olan, Saba Kültür ve Sanat Enstitüsünün ev sahipliğini üstlendiği Aşure Fotoğrafları Sergisinde İstanbul-Halkalı'da her yıl düzenlenen Aşure törenlerinde Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Dedeoğlu'nun çektiği siyah-beyaz fotoğraflar İranlı sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sanatçı Mustafa Dedeoğlu' nun fotoğrafları daha önce Barselona, Moskova-St.Petersburg, Kazan, Gürcistan, Saraybosna, Kosova gibi bir çok değişik ülkede sergilenmişti.

"Türkiye'den Renkler ve Sesler" programı kapsamında ayrıca Klasik Türk Sanatları Vakfının desteklediği ve Asiye Kafalıer Dönmez'in küratörlüğünü yaptığı Seyyah-ı Âlem Evliya Çelebi, Hasan Aycın'ın Çizgileri ve PTT'nin Nadir Pulları sergileride sanatseverlerle buluştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İran'da Türk günleri sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN