Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hababam kaçıyor Eşkıya kovalıyor

Giriş Tarihi: 20.7.2014

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın "En iyi 100 Türk Filmi" anketinde liderliğini sürdüren Hababam Sınıfı'nı aldığı oy 10 bini aşan Eşkıya filmi takip ediyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın bir buçuk ay önce Türkiye'nin en iyi 100 Türk filmini belirlemek üzere başlattığı oylamada, iki kült film Hababam Sınıfı ve Eşkıya arasında kıran kırana mücadele yaşanıyor. Oylamanın ilk başladığı süreçte Hababam Sınıfı açık ara farkla önde giderken, son verilerde başrollerini Şener Şen ve Uğur Yücel'in paylaştığı Eşkıya filmi birincilik sırasını zorlamaya başladı. 260 bin 838 oyun kullanıldığı güncel verilere göre, Hababam'ın oyu 14 bin Eşkıya'nın ise 10 bin 174. "www.yuzyılyuzfilm.gov.tr "isimli internet sitesi üzerinden 300 Türk filminin oylandığı süreç 1 Eylül tarihine kadar sürecek.

BEHZAT Ç. TOPA GİRDİ

Türk halkının oylarıyla seçilecek en iyi 100 film için özel afişler hazırlatacak olan Bakanlık, filmlerin kostümlerini de Türkiye'nin ilk Sinema Müzesi'nde sergileyecek. Listenin üçüncü sırasında ise 9 bin 372 oyla Çağan Irmak'ın milyonları ağlatan filmi Babam ve Oğlum bulunuyor. Oylamada daha önce ilk 10 sıralamasında yer almayan son dönem filmlerinden Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm ise listeye 6 bin 628 oyla 4'üncü sıradan giriş yaptı. Behzat Ç. bu atağıyla kült filmlerden Selvi Boylum Al Yazmalım'ın oylarını da gerileterek (5 bin 810 oy) listenin 5'inci sırasına düşürdü. 2 binin üzerinde oyu bulunan Ağır Roman ise bu atakla, ilk 10 sıralamasından çıkarken, 7'inci sıradaki Yılmaz Güney'in Yol filmi ise 3 bin 634 oyla sonuncu sıraya geriledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hababam kaçıyor Eşkıya kovalıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN