Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çan'a Büyükşehir gibi hizmet

Çan’ın genç belediye başkanı Dr. Abdurahman Kuzu, Çan’ı büyük yatırımlarla buluşturmaya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 7.8.2014 12:05
Geçmişten bugüne göreve geldikleri 2009 yılından itibaren Çan'ı geliştirmek, kalkındırmak ve bölgede hak ettiği yere ulaştırmak maksadıyla dur durak bilmeden çalıştıklarını belirten başkan Kuzu, ''Termal otel ve termal konutların yanı sıra 5 yılın sonunda toplam 80 milyonluk projeyi hayata geçirdik. Bu projeler ilçemizin ekonomik gelişiminin önünü açacak ve de marka bir şehre doğru Çan'ı hızlı adımlarla taşıyacaktır. 'dedi.

''YENİ YATIRIMLARLA ÇAN'I GELİŞTİRECEĞİZ''

Çan ilçesinin en büyük sorunlarından birisi olan mücavir alan sorunu yoğun çalışmalar sonucunda çözüme kavuştuğunu da belirten Çan Belediye başkanı Dr. Abdurahman Kuzu, ''Bundan sonra Çan'a yatırım yapmak isteyen yatırımcılara yer gösterebileceğiz. Çan'ın geleceğini planlayıp şekillendiren projelere imza atacağız.''

STATTA NAMAZ

Ramazan ayında, Çan Belediyesi tarafından organize edilen etkinlikler dışında, Prof. Dr. Mehmet Emin Ay'ın Hacı İbrahim Bodur Stadın da kıldırdığı toplu teravih namazında binlerce Çanlı aynı safta yer aldı.

ALTYAPI SORUNU ÇÖZÜLECEK

Çan'ın yüzde 70 alt yapısının değiştiğini de belirten Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurahman Kuzu, ''Eskimiş köhne ve yetersiz kanalizasyon hatları sebebiyle Çan'da evleri su basıyor ve vatandaş bundan büyük zarar görüyordu. Çan'ın 20 yıllık alt yapısını çözecek bu büyük proje ile 30 km yağmur suyu şebeke hattı ve kanalizasyon hattı döşeniyor. 2 yıl boyunca devam edecek olan çalışmalar 3 etap şeklinde planlandı ve birinci etap tamamlandı." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çan'a Büyükşehir gibi hizmet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN