Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1071 tarihçi Ahlat'ta buluştu

Giriş Tarihi: 28.8.2014 09:57

Malazgirt Zaferi'nin 943'üncü yıldönümü için Bitlis'e gelen 1071 tarih öğretmeni, Ahlat İlçesi'nde bulunan tarihi mekanları gezdi.

Program kapsamında Türkiye'nin 81 ilinden Bitlis'in Ahlat İlçesi'ne gelen 1071 tarihçi tarihi Selçuklu Mezarlığı, Emir Bayındır Kümbeti, Bayır Köprüsü ve bir çok tarihi mekanı gezdi.

Programın organizasyonunu yapan Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü uzmanı Cemalettin Parıltı, prgramın çok faydalı geçtiğini belirterek, "Malazgirt Zaferi'nin 943'üncü yıldönümü münasebetiyle böyle bir program düzenledik. Bakanlığımızın Türkiye genelinde ulaştığı 1071 tarih öğretmeni ve öğrencisiyle, önce Muş ilinde bir çalıştay düzenledik. Bu çalıştayda Türkiye'nin önemli tarihçileri ile genç tarihçilerini buluşturduk. Bugün de Ahlat'tayız. Başta Selçuklu Mezarlığı olmak üzere diğer Selçuklu eserlerini genç tarihçilerimize gezdirip, buradaki atmosferi yaşayıp edindikleri bilgilerini öğrencilerine aktarmalarına yardımcı oluyoruz. Böylelikle daha fazla kişiye ulaşmayı amaçlıyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1071 tarihçi Ahlat'ta buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN