Hayat okulu Türkiye'de açılıyor

Londra’da bugüne kadar 100 bin katılımcının hayatına dokunan The School of Life(Hayat Okulu), santralistanbul’da açılıyor.

Giriş Tarihi: 4.9.2014 11:41
Londra'da bugüne kadar 100 bin katılımcının hayatına dokunan The School of Life (Hayat Okulu), İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin eğitim, kültür ve festival merkezi santralistanbul'da açılıyor. Yazar 'un liderliğinde "hayat için iyi fikirler" sunmak amacıyla kurulan kültürel bir girişim olan The School of Life; Melbourne, Paris ve Amsterdam'ın hemen ardından Ekim'de İstanbul'da faaliyete geçecek.

The School of Life Istanbul'un açılış töreni ise 13 Ekim akşamı Alain de Botton'un Zorlu PSM Drama Sahnesi'nde yapacağı özel konuşma ile gerçekleştirilecek.

Psikoloji, edebiyat, felsefe, tiyatro, medya ve akademiden tanınmış ve alanlarında uzman isimlerin oluşturduğu akademik kadro şöyle: Mehmet Emin Adanalı, Pelin Batu, Sami Bugay, Ayşem Burhanoğlu, Zeynep Çatay, Itır Erhart, Zeynep Evgin Eryılmaz, Alper Hasanoğlu, M. Serdar Kuzuloğlu, Elvan Omay, Murat Paker, Bülent Somay, Ece Temelkuran, Pelin Turgut, Kerim Urallı, Yankı Yazgan, Serra Yılmaz. The School of Life Istanbul'un açılış töreni ise 13 Ekim akşamı Alain de Botton'un Zorlu PSM Drama Sahnesi'nde yapacağı özel konuşma ile gerçekleştirilecek.

Alain de Botton takipçilerinin heyecanla beklediği The School of Life İstanbul, Türkiye'den ve dünyadan önde gelen yazar, sanatçı ve düşünürlerini santralistanbul'da ağırlayacak. Felsefe, edebiyat, psikanaliz ve görsel sanatların sunduğu yaklaşım ve rehberlik aracılığıyla verilecek dersler, atölyeler ve sıra dışı etkinlikler, katılımcıların kültürel ufuklarını genişletmeye, hayatı beklenmedik yeni bakış açılarıyla görmeye ve yeni sorulara kapı açmaya yardımcı oluyor.

The School of Life 2014 sonbahar/kış programına kayıtlar, www.theschooloflife.com/istanbul adresinden yapılabilir. Dersler ise 14 Ekim'de başlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayat okulu Türkiye'de açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN