Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlü Türk ressamın Monako çıkarması

Giriş Tarihi: 20.9.2014

Ressam Ahmet Güneştekin'in "Güneş Çemberinin Vârisi" adlı kişisel sergisi Türkiye ve dünyadan pek çok sanatseveri, koleksiyoneri, iş ve sanat dünyasının önde gelen isimlerini Monako'da buluşturdu

Dünyanın en önemli galerileri arasında yer alan Marlborough Gallery'nin sanatçısı Ahmet Güneştekin, uluslararası sanat dünyasında ses getiren sergilerine Monako'da bir yenisini daha ekledi. 18 Eylül'de Marlborough Monaco'da açılışı gerçekleştirilen "Güneş Çemberinin Vârisi " adlı kişisel sergisi, Türkiye ve dünyadan pek çok sanatseveri, koleksiyoneri, iş ve sanat dünyasının önde gelen isimlerini Monako'da buluşturdu. Uluslararası sanat piyasasında yoğun ilgi gören Ahmet Güneştekin'in eserleri, daha önce olduğu gibi, bu yıl da, yerli ve yabancı alıcıların koleksiyonuna dâhil oldu. Serginin açılışında Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Paris Büyükelçisi Hakkı Akil de yer aldı. Ayrıca Murat Ülker, Demet Sabancı Çetindoğan, Metin Güneş, Ali Gürsoy, Vedat Özçelik, Aziz Karadeniz, Yakup Süt, Kenan Tekdağ, Ali Selçuk, Sedef İybar ve Erol Özmandıracı gibi sanat ve iş dünyasının önde gelen isimleri de açılışta hazır bulundu.

30 ESER SERGİLENİYOR

Marlborough Gallery sanatçısı olarak New York'tan sonra ikinci kişisel sergisini Marlborough Monaco'da gerçekleştiren Ahmet Güneştekin, son dönemde ürettiği, tamamı ilk defa sergilenen 30 eserini sanatseverlerin beğenisine sundu. 14 Kasım tarihine kadar görülebilecek serginin ardından Güneştekin'in eserleri Marlborough Gallery'nin Londra, Madrid, Barselona ve Santiago gibi dünyanın farklı şehirlerindeki galerilerinde sergilenmeye devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü Türk ressamın Monako çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN