Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kitap Fuarı'nda sinema rüzgârı

8-16 Kasım'da düzenlenecek İstanbul Kitap Fuarı'nın teması "Sinemamızın 100 Yılı", etkinliğin onur yazarı ise Atilla Dorsay olarak belirlendi. Fuarın onur konuğu ülkesi ise Macaristan...

Bu yıl 33'üncüsü düzenlenecek Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nın teması "Sinemamızın 100 Yılı" olarak belirlendi. Tanıtım toplantısı dün Divan Otel'de yapılan fuarın onur yazarı da sinema eleştirmeni Atilla Dorsay olarak belirlendi. Fuar süresince oyuncu, yönetmen ve yazarların katılımıyla Atilla Dorsay'ın sinema eleştirmenliği, yazarlığı ve yaşamı üzerine söyleşiler gerçekleştirilecek. Ayrıca, TÜYAP tarafından Dorsay'ın yaşamı, çalışmaları ve eserlerinden seçmelerin olduğu bir kitap ve bir sergi de ziyaretçilere sunulacak. Bu yıl temanın sinemaya adanması nedeniyle fuar süresince unutulmaz Türk filmleri müzikleri fuar ziyaretçilerini karşılayacak.

YEMEK YAZARLARI 'MUTFAK'TA
İstanbul Kitap Fuarı'nın bu yılki onur konuğu ülke Macaristan, 8-11 Kasım arasında Uluslararası Salon'da (1 no'lu hol) yer alacak. Macaristan, düzenleyeceği etkinliklerle klasik ve güncel Macar edebiyatını; kültür ve sanatını 4 gün süresince Türkiye'den kitapseverlerle buluşturma fırsatı bulacak. İstanbul Kitap Fuarı'nın diğer yeniliği ise 8-11 Kasım tarihleri arasında Uluslararası Salon kapsamında açık olacak "Mutfak." Yemek yazarlarının interaktif yemek sunacakları ve söyleşecekleri Mutfak'ın programı çok yakında açıklanacak. Macaristan'ın ünlü yemek yazarı ve programcısı Zsofia Mautner, lezzetli Macar yemeklerinin gizli tariflerini verecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kitap Fuarı'nda sinema rüzgârı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN